صدور پروانه شكار براي شكارچيان در آستارا آغاز شد

آستارا - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا از آغاز صدور پروانه شكار براي شكارچيان در اين شهرستان مطابق مقررات تعريف شده خبر داد.

محمد رضا روشني روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: شكارچيان داراي پروانه، اجازه شكار برخي پرندگان وحشي را با رعايت ضوابط و قوانين مربوطه دارند.
وي افزود: روزهاي پنجشنبه و جمعه از طلوع تا غروب آفتاب به شكار اختصاص دارد و در روزهاي تعيين شده تا نيمه دي ماه، شكار پرندگان مجاز خشك زي و تا پايان بهمن ماه شكار پرندگان مجاز آبزي بلامانع است.
وي بيان كرد: مناطق گردشگري و حفاظت شده پناهگاه حيات وحش لوندويل و تالاب استيل جزو نقاط شكار ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.
روشني گفت: اغلب پرندگاني نظير كبك، خوتكاي سرسبز، چنگر، اردك نوك پهن، ابيا، غاز خاكستري، گيلار و فيلوش شكار مي شوند و شكار اردك سرحنايي و قرقاول ممنوع است.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا ادامه داد: براي صيد ماهي با قلاب در رودخانه هاي آستارا تا پايان دي ماه پروانه صادر شده و صيد بدون استفاده از دام، تور، سموم و ايجاد سد در مسير رودخانه ها بلامانع است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب مركز گيلان واقع شده و پنج رشته رودخانه، تالاب و مناطق جلگه اي آن، محل زمستان گذارني پرندگان مهاجر است.
7105 / 7124/2007