بارندگی ها تا 3 روز آینده ادامه دارد

تهران-ایرنا- مدیركل دفتر پایش سازمان هواشناسی گفت: بنابر پیش بینی ها، سامانه بارشی كه از دیروز بعداز ظهر وارد كشور شده است، طی دو سه روز آینده همچنان میهمان كشورمان خواهد بود و روزهای پر بارشی خواهیم داشت.

مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با ورود این سامانه، در نوار جنوبی و جنوب غرب كشور شاهد بارش های خوبی بودیم كه طی روزهای آتی، همچنان در نیمه غربی و بخش هایی از شرق كشور فعال خواهد بود.
وی ادامه داد: امروز در جنوب ایلام، خوزستان، چهار محال بختیاری،كهگیلویه و بویر احمد، شمال غرب فارس، نیمه غربی اصفهان، جنوب و شرق لرستان و شمال بوشهر، این سامانه بارشی فعال است و موجب آبگرفتگی معابر می شود.
به گفته حقیقت، فردا هم بارش ها در استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری، كهگیلویه بویر احمد، غرب فارس و شمال بوشهر این سامانه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
حقیقت برای وضعیت امروز ارتفاعات البرز و زاگرس، استان مركزی به ویژه در استان لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال بخیتاری، كهگیلیویه بویر احمد و غرب اصفهان بارش برف و هوای مه آلود پیش بینی كرد.
وی یادآور شد: در دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، همدان، مركزی، كرمانشاه، لرستان، ایلام و بخش هایی از اصفهان، قم و یزد هم بارش ها شدت دارد و بارش های خوبی را شاهد خواهیم بود.
مدیركل دفتر پایش سازمان هواشناسی بیان داشت: از بعداز ظهر امروز و صبح فردا جمعه در جنوب استان لرستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: از روز جمعه، گستره این سامانه به سمت شرق و جنوب شرق خواهد رفت اما همچنان در جنوب و جنوب غرب كشور بارش ها شدت دارد.
به گفته حقیقت، اوج این سامانه، روز شنبه در شمال و شمال شرق كشور فعال است و به تدریج هم از كشور خارج می شود و هفته آینده نسبتا كم بارش خواهد بود.

* گرمترین و خنك ترین مناطق كشور
مدیر كل دفتر پایش سازمان هواشناسی افزود: برای استان تهران نیز طی امروز و فردا همچنان بارش با شدت و پایان هفته خنك و سردی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: بیشینه دمای هوای دیروز تهران 11 درجه سانتیگراد بود كه امروز هم به همین میزان ادامه خواهد داشت.
حقیقت كمینه هوای امروز صبح پایتخت را 7 درجه سانتیگراد اعلام كرد.
وی در مورد میزان بارش های پاییزی در پایتخت هم گفت: طی دیروز صبح تا امروز صبح 9 میلی متر بارش را در پایتخت شاهد بودیم.
به گفته حقیقت، مجموع بارش های پاییزی تا دیروز در استان تهران 56 میلی متر بوده كه نسبت به پارسال تا همین موقع كه فقط 9 میلی متر بارش را شاهد بودیم، افزایش چشمگیری است.
به گفته حقیقت، امروز صبح باخرز و درگز در استان خراسان رضوی با كمینه دمای منهای 3 درجه سانتیگراد، خنك ترین و میناب با بیشینه دمای 35 درجه، گرمترین نقاط كشور بودند.
علمی *9294* 3063