اجتماع مردم دنيا در اربعين نوعي وحدت اسلامي است

تهران- ايرنا- استاندار تهران گفت: موضوع اربعين به يك حركت جهان اسلام تبديل شده است، حركتي كه در وحدت مسلمانان اثر گذار است.

به گزارش ايرنا، محمد حسين مقيمي شامگاه چهارشنبه در جلسه نشست ستاد اربعين كه براي جمع بندي عملكرد تشكيل شده بود، اظهار كرد: موضوع اربعين به همين سادگي كه مي گوييم نيست ، چهلم امام حسين(ع) به يك حركت جهان اسلام تبديل شده است.
وي افزود: جمعيتي كه در اين روز شاهد هستيم بزرگترين اجتماع مردمي در جهان اسلام است و همه با يك هدف و ايده در اين مراسم شركت مي كنند.
مقيمي گفت: در گذشته به دليل ناهموار بودن روابط ايران و عراق برخي از مردم به صورت قاچاق به زيارت مي رفتند اما هم اكنون اين رابطه هموار شده كه بايد آن را يك نعمت الهي دانست كه مردم ايران به همراه مردم دنيا به اين سفر مشرف مي شوند.
وي ادامه داد: ما بايد از اين سفر معنوي و وحدت اسلامي در اربعين بهترين بهره را ببريم .
استاندار تهران تصريح كرد: بسياري از كشورها بر آن بودند كه اين حركت شكل نگيرد به اين دليل كه مردم از وحدت و مشاركت با هم كنار بروند .
وي در ادامه بيان كرد: خدماتي كه در كشور مي توانيم انجام دهيم در عراق به دليل قوانين موجود در آن كشور نمي توان انجام داد اما عراقي ها در مراسم اربعين با زائران امام حسين برخوردهاي خوبي دارند و اين به وحدت بيشتر مسلمانان كمك مي كند.
مقيمي گفت: پذيرايي از 70هزار نفر در يك كشور ديگر كار بسيار سختي است اما با برنامه ريزي و همراهي تمام دستگاه ها توانستيم از عهده اين كار به خوبي برآييم.
استاندار تهران در پايان اظهار كرد: اميدوارم اين توفيق هر سال نصيبمان شود تا خادم امام حسين در اين روز باشيم.
تهرام/٣٠٣٦//1348