۲۳ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۱
کد خبر: 83099899
T T
۰ نفر
112 ماموريت امداد هوايي در كردستان انجام شد

سنندج - ايرنا - مدير اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشكي كردستان گفت: از زمان راه اندازي اورژانس هوايي در استان (مرداد سال 96) تاكنون 112 ماموريت امداد هوايي انجام داده است.

مصطفي فرامرزي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: 49 مورد از اين تعداد ماموريت انجام شده در نيمه نخست امسال بود كه تكنسين ها با استفاده از بالگرد در سريعترين زمان ممكن بر بالين بيماران حضور يافتند.
وي با بيان اينكه ماموريت هاي انجام شده در زمينه انتقال مجروحان تصادفي، مريض هاي بدحال و مادران باردار به مراكز درماني و يا بيمارستان ها است، افزود: استفاده از بالگرد بيشتر براي انتقال بيماران نقاط صعب العبور به مراكز درماني مورد استفاده مي گيرد.
مدير اورژانس پيش بيمارستاني و مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشكي كردستان تاكيد كرد: بيشترين ماموريت هاي اورژانس هوايي در اين مدت مربوط به شهرستان هاي سقز و مريوان بوده است.
وي يادآور شد: بالگرد داراي تجهيزات كامل پزشكي و در واقع يك 'ICU' كامل پرنده است و بخاطر داشتن چرخ، قابليت فرود در اراضي شيب دار را دارد.
فرامرزي اضافه كرد: در حوادث بويژه جاده اي و همچنين برخي بيماري ها از جمله سكته هاي قلبي و مغزي زمان طلايي براي انتقال بيمار وجود دارد و استفاده از بالگرد به دليل انتقال سريعتر از ميزان آسيب هاي وارده تا حدود زيادي مي كاهد.
اورژانس هوايي فوريت هاي پزشكي كردستان به عنوان سي و سومين اورژانس هوايي كشور از مرداد ماه قبل راه اندازي شده و بالگرد اين مركز كه از نوع 'LOT' تك موتوره بوده به مجهزترين تجهيزات پزشكي روز دنيا تجهيز شده است.
7348/9102

سرخط اخبار استان‌ها