۲۳ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 83099846
۰ نفر
نماينده مجلس: مردم حامي مسئولان براي شفاف سازي باشند

شيراز- ايرنا- نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت :وزير امور خارجه طي چند روز اخير پرده از وجود مافياهاي كلان اقتصادي در كشور برداشت و همه آحاد مردم موظفند حامي اين مسئولان در زمينه شفاف سازي باشند.

به گزارش ايرنا، بهرام پارسايي چهارشنبه در سمينار علمي كاربردي دندانپزشكي درشيراز افزود:شاهد هستيم كه طي روزهاي اخير مسئولاني كه شعار شفاف سازي مي دادند اين روزها با وارد كردن انتقاد و هجمه به آقاي ظريف اتهام زني مي كنند.
وي ادامه داد:اين در حالي است كه به جاي انتقاد از مسئولان بايد به سراغ آن عده اي رفت كه وزير امور خارجه تاكيد كرده است نمي توانم اسم آن ها را بياورم.
پارسايي اظهار داشت: در روستاهاي اطراف شيراز متاسفانه مواردي وجود دارد كه برخي حتي توان خريد نان نداشته اند اين در حالي است كه تنها در يك مورد از اين معاملات شاهد جابه جايي 30 هزار ميليارد تومان بوده ايم.
نمانيده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: انتظار از مردم اين است كه از مسئوليني كه به دنبال شفاف سازي هستند حمايت شود و بايد جامعه تحصيل كرده كشور در كنار فعاليت هاي علمي و تخصصي كه در حال انجام است،نيروهاي جهادي كشور را تنها نگذارد و نبايد اجازه دهيم هجمه هايي كه طي چند روز اخير به مسئولان كشور وارد مي شود خللي در روند خدمت رساني آنان وارد كند.
وي بيان كرد: قطعا كسي كه در مسند وزير امور خارجه بوده است بدون سند حرف نخواهد زد.

** رشد قارچ گونه
پارسايي در بخش ديگري از صحبت هاي خود بيان كرد: شاهد رويش قارچ گونه دانشكده هاي دندانپزشكي در كشور هستيم كه بايد نظارت كاملي بر روند توسعه اين دانشگاه ها در سطح كشور داشته باشيم.
او گفت: موضوع گراني در سطح كشور در تمام ابعاد وجود داشته است و به تبع آن تجهيزات دندانپزشكي كه تماما از اقلام وارداتي بوده است افزايش قيمت زيادي داشته است در حالي كه برخي با دريافت ارز دولتي اقدام به واردات كرده اند و در بازار باقيمت آزاد نسبت به ارائه اين محصولات اقدام كرده اند.
پارسايي گفت: عده قليلي كه حقوق مصرف كننده را رعايت نكرده اند بايد مورد بازخواست دستگاه هاي مربوط قرار گيرند.
نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد با ايجاد شفافيت نسبت به از بين بردن رانت اقدام كنيم، با از بين بردن واسطه گري شاهد خواهيم بود كه مي توان كنترل دقيقي بر بازار محصولات و تجهيزات پزشكي داشته باشيم.
ع.پ / 1876