عضويت در كانون پرورشي فكري سمنان 8 روز رايگان شد

سمنان- ايرنا- مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان گفت: عضويت در مراكز فرهنگي- هنري اين كانون همزمان با هفته كتاب از 24 آبان تا يكم آذر 97 رايگان است.

مهدي جمال روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا بيان كرد: مخاطبان 6 تا 17 سال مي توانند به مناسبت هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار به صورت رايگان عضو يك ساله مراكز فرهنگي- ‌هنري كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان سمنان شوند.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر 24 مركز آموزشي- هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در استان سمنان فعاليت دارد، بيان كرد: اين تعداد مركز آموزشي- هنري استان شامل 16 كتابخانه ثابت شهري، 2 كتابخانه پستي و پنج كتابخانه سيار روستايي مي شود.
وي ادامه داد: برنامه‌هاي هفته كتاب كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان سمنان در راستاي شعار «حال خوش خواندن» است و در شش‌ماه نخست سال جاري، تعداد 13 هزار و 543 فعاليت براي 144 هزار و 801 كودك و نوجوان اجرا شد و تعداد 55 هزار و 526 جلد كتاب نيز به اين مخاطبان امانت داده شد.
وي، هدف از برگزاري برنامه هاي اين هفته را توسعه و ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني، ارتقاي كيفي دانش و مهارت خوانش كتاب در خانواده و مدارس، بالابردن آگاهي والدين و مربيان در مورد شيوه‌هاي مطالعه، تقويت انگيزه‌ مطالعه و كتاب‌خواني و برقراري تعامل فرهنگي با خانواده‌ها و اولياي تربيتي عنوان كرد.
مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان گفت: آيين تجليل از اعضاي كودك و نوجوان كتاب‌خوان برتر استان، برگزاري نشست ادبي «دو پنجره» با دعوت از زيتا ملكي شاعر نوجوان، اجراي فعاليت‌هاي كتاب‌ محور از سوي مربيان در طرح «كانون، مهارت، زندگي»، اهداي كتاب، برگزاري نشست كتاب‌خوان و نقد كتاب، معرفي نويسندگان و شاعران كودك و نوجوان، معرفي تازه‌هاي كتاب در حوزه‌ي كودك و نوجوان از جمله برنامه‌هاي هفته‌ي كتاب كانون سمنان است.
در حال حاضر بيش از 43هزار و 686 كودك و نوجوان عضو مراكز فرهنگي‌- هنري24گانه‌ي اين استان هستند و در اين مراكز تعداد 289هزار و 390 جلد كتاب مناسب گروه سني كودك و نوجوان موجود است.
7342/6103