ضعف مهارت پاشنه آشیل نظام آموزش است

خمین - ایرنا - مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان كشور گفت: ضعف مهارت رفتاری و عملی پاشنه آشیل نظام آموزش كشور است كه باید در سایه تدبیر و برنامه برای آن چاره اندیشی شود.

به گزارش ایرنا، «فاضل نظری» روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی ساختمان شماره یك كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شهرستان خمین، افزود: مهارت آموزی ركن پایه در رشد شخصیت و تضمین موفقیت افراد است و باید از سنین كودكی و مدارج مختلف آموزشی به صورت هدفمند دنبال شود.
وی ادامه داد: محوریت نظام تعلیم و تربیت بر آموزش نظری و دانش شناختی استوار است در حالیكه مهارت آموزی به عنوان تكمیل كننده مراحل آموزی باید لحاظ شود.
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان اظهار داشت: مراكز كانون پرورش فكری از بال های مهارت آموزی است و به همین علت این مراكز باید همگام با سایر نهادهای آموزشی كشور توسعه یابند.
نظری با تاكید بر اینكه هزینه در آموزش كودكان نوعی سرمایه‌گذاری است، گفت: جامعه ای كه برای نسل آینده سرمایه‌گذاری می كند آهنگ متعادلی را به سمت نشاط و توسعه دارد.
وی توضیح داد: مركز شماره یك كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خمین به دلیل قرار گرفتن در طرح توسعه این شهرستان تخریب شد و با توجه به اینكه این مركز از قدیمی ترین مراكز سطح كشور بود حمایت های لازم برای ساخت و تجهیزآن جلب شد.
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان كشور افزود: مركز جدید این ظرفیت را دارد كه به مركز علمی در سطح كشور تبدیل شود و می تواند مورد استفاده گردشگران داخلی و خارجی بیت بنیانگذار انقلاب اسلامی قرار گیرد.
نظری تصریح كرد: خمین به عنوان زادگاه معمار كبیر انقلاب اسلامی شهری ویژه است و باید نگاه برنامه محور و توسعه گرا به آن داشت.
مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان مركزی نیز در این آیین گفت: ارایه خدمات پرورشی و مهارتی به كودكان و نوجوانان مهمترین هدف این مراكز است.
«جهانبخش قنبری» افزود: شهرك معلم خمین به دلیل سكونت خانواده های جوان بهترین منطقه برای ساخت كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان است.
مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان مركزی گفت: مركز كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خمین در زمینی به مساحت 296 مترمربع و در یك طبقه شامل سه باب كلاس،كتابخانه و سالن اجتماعات با كمك نوسازی مدارس استان ایجاد می شود.
قنبری تصریح كرد: ساخت و تجهیز این مركز به پنج میلیارد ریال نیاز دارد و در مرحله نخست یك میلیارد و 650 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای آن تخصیص یافته است.
مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان مركزی ادامه داد: پیگیری برای ساخت یك مركز در مجتمع اداری و تجاری امام خمینی(ره) در جوار بیت امام راحل در دست انجام است.
فرماندار خمین نیز در این آیین گفت: سرمایه اجتماعی هر جامعه ای با پرورش و تربیت كودكان و نوجوانان سنجش می شود.
«احمد طهرانی» افزود: شخصیت افراد در دوران كودكی شكل می گیرد و برنامه ریزی منظم برای این دوران زمینه ساز توسعه هر جامعه ای است.
شهرستان خمین از توابع استان مركزی با 105 هزار نفر جمعیت دارای پنج مركز كانون پرورش فكری شامل 2 مركز در خمین، یك مركز در قورچی باشی، یك مركز در روستای شهابیه و یك مركز در رباط مراد است.
7277/6013/