نمایشگاه بین المللی تاسیسات و كاشی در شیراز آغاز به كار كرد

شیراز- ایرنا- پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش و كاشی، سرامیك و سنگ های تزئینی و همچنین دومین نمایشگاه تخصصی قهوه و صنایع وابسته به آن شامگاه سه شنبه در شیراز آغاز به كار كرد.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در سخنانی در آیین گشایش این نمایشگاه ها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس در شهرك گلستان شیراز گفت: قطعا رونق صنعت ساختمان علاوه بر ایجاد رونق در صنایع مرتبط، به ایجاد اشتغال و حل مشكل بیكاری نیز كمك خواهد كرد.
عنایت الله رحیمی افزود: برگزاری این نمایشگاه ها یك اعلام اقتصادی و سیاسی است كه ما در هر شرایطی می توانیم مشكلات اقتصادی خود را حل كنیم و همچنان در حوزه های مختلف ملی، منطقه ای و جهانی حضور فعال داشته باشیم.
وی ادامه داد: اگر صنایع وابسته به صنعت ساختمان از جمله تاسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش و همچنین كاشی و سرامیك كه استان فارس در این زمینه دارای ظرفیت ها و توانمندی هایی است رونق پیدا كند می تواند اقتصاد مسكن را به حركت درآورد.
او اظهار داشت: مسكن یكی از بخش های پیشرو اقتصادی محسوب می شود كه می تواند به حل بخش زیادی از مشكلات اقتصادی كشور كمك كند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ابراز امیدواری كرد كه با برپایی چنین نمایشگاه هایی امید در جامعه گسترش یابد و تولید كننندگان ما و بخش مسكن یك رونق ویژه را تجربه كنند.
رحیمی افزود: در شرایط فعلی رشد قیمت مسكن بیش از تورم است كه می توان با فعالیت گسترده صنایع مرتبط با صنعت ساختمان و همچنین هدایت سرمایه های سرگردان به این بخش می تواند تا حد زیادی به كنترل این بازار كمك كند.
مدیرعامل شركت نمایشگاه های بین المللی استان فارس هم گفت: نمایشگاه بین المللی تاسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش و كاشی، سرامیك و سنگ های تزئینی در سالن حافظ و در فضای به مساحت 6 هزار متر مربع و با حضور بیش از 40 شركت برتر فعال در این حوزه ها برپا شده است.
سید محمود موسوی افزود: در این نمایشگاه محصولات و تولیدات داخلی و خارجی شامل انواع سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های سرمایش و گرمایش، دیگ های بخار، سیستم های تصفیه آب، اسپلیت، چیلر، فن كوئل، سیستم های تابشی، كاشی و سرامیك، شیرآلات بهداشتی، دكوراسیون داخلی، سنگ های تزئینی و نما به نمایش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: همچنین همزمان و برای دومین سال پیاپی شاهد برپایی نمایشگاه تخصصی قهوه و صنایع وابسته به آن در فضایی به مساخت چهار هزار متر مربع در سالن های سرو و بهار و با حضور 23 شركت داخلی و نمایندگی های برندهای خارجی هستیم.
او اظهار داشت: حدود 80 درصد از شركت كنندگان نمایشگاه قهوه و صنایع وابسته به آن از استان فارس و سایر شركت كنندگان نیز از استان های تهران، اصفهان و خوزستان هستند كه جدیدترین محصولات قهوه و مشتقات و همچنین صنایع وابسته به آن از جمله قهوه ساز و دیگر ماشین آلات مرتبط را به نمایش گذاشته اند.
وی، با اشاره به تحریم های ظالمانه وضع شده علیه كشورمان گفت: با وجود فشارهایی كه از این ناحیه بر اقتصاد كشور وارد می شود اما این تحریم ها نتوانسته تاثیری بر اراده صنعت و تولید كشور بگذارد كه برپایی این نمایشگاه خود بیانگر این مطلب است.
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش و كاشی، سرامیك و سنگ های تزئینی و همچنین دومین نمایشگاه تخصصی قهوه و صنایع وابسته به آن تا روز جمعه 25 آبانماه جاری از ساعت 16 تا 21 پذیرای بازدید كنندگان است.
6122/ 2027