معاون وزیرخارجه هلند:اروپا به حمایت خود از برجام ادامه می دهد

تهران- ایرنا- معاون وزیر خارجه هلند گفت: گزارش اخیر سازمان انرژی هسته‌ای پایبندی ایران را به تعهدات برجام تأیید می‌كند و اتحادیه اروپا به حمایت خود از برجام ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، آندره هسپلز امروز- سه شنبه- در دیدار با كمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، از نقض توافقنامه‌های بین‌المللی از جمله موافقتنامه پاریس و برجام توسط آمریكا ابراز نگرانی كرد.
وی افزود: سیاست كشور هلند بر گسترش و تقویت تعاملات بین‌المللی متمركز است.
معاون وزیر خارجه هلند ضمن تأكید بر اهمیت گسترش تعاملات تجاری میان دو كشور خاطرنشان كرد: ما به دنبال حفظ دستاوردهای خود در تعاملات میان ایران و هلند هستیم.
هسپلز با اشاره به تحولات منطقه یادآور شد: وضعیت انسانی در یمن نگران كننده است و باید به تلاش‌های چند جانبه برای حل مشكلات ادامه دهیم.
معاون وزیرخارجه هلند از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و تروریسم قدردانی كرد.

** قدردانی از مواضع حمایتی اروپا از توافقنامه بین‌المللی برجام
نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این دیدار با بیان اینكه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران كمك به حفظ و تثبیت صلح و امنیت در منطقه است، گفت: رویكرد جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و در این چارچوب تمهیدات لازم برای تولید سامانه‌های دفاعی مناسب را اتخاذ می‌كند.
دهقانی فیروزآبادی افزود: تجربه جنگ تحمیلی نشان داد جمهوری اسلامی ایران باید به توانمندی‌های دفاعی داخلی تكیه نماید و در این راستا هم توانسته به پیشرفت‌های بزرگی دست یابد.
نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های آمریكا علیه كشورمان ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریكا از تمام ظرفیت‌های خود علیه انقلاب اسلامی استفاده كرده است؛ اما ملت ایران توانسته است با ایستادگی و مقاومت به موفقیت‌های بزرگی نائل آید.
وی ضمن قدردانی از مواضع حمایتی اروپا از توافقنامه بین‌المللی برجام خاطر نشان كرد: بر اساس گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای ایران به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند بوده است؛ لذا انتظار می‌رود طرف‌های مقابل نیز به تعهدات خود در برجام پایبند باشند.
نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روابط دو جانبه میان ایران و هلند را مثبت ارزیابی كرد و بر گسترش مناسبات میان دو كشور تأكید كرد.
دهقانی فیروزآبادی همچنین یادآور شد: ‌جمهوری اسلامی ایران مانع از ورود هزاران تن مواد مخدر به كشورهای اروپایی می‌شود و در این راستا هزینه‌های مالی و انسانی زیادی متحمل شده است.
نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است گفت وگو و مذاكره تنها راه حل بحران های فعلی در منطقه است.
سیام*3061*1535