فلسطین خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت شد

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه تشكیلات خودگردان فلسطین در پی تشدید حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به جنایت های صهیونیست ها شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فلسطینی (وفا)، ریاض المالكی وزیر امور خارجه تشكیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از نماینده دولت فلسطین در سازمان ملل خواست كه برای رسیدگی به تجاوزات اسرائیل علیه مردم غزه، درخواست برگزاری نشست اضطراری در شورای امنیت بدهد.
حملات شدید جنگنده های رژیم صهیونیستی كه از شامگاه یكشنبه علیه مناطق مختلف نوار غزه آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.
المالكی همچنین از اتحادیه عرب خواست كه در سطح نمایندگان دائمی خود برای محكومیت و بررسی تحولات مربوط به حملات نظامی اسرائیل به غزه، تشكیل جلسه بدهد.
شامگاه یكشنبه گروهی از كماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی با خودرویی غیرنظامی وارد منطقه ای در شرق خان یونس شده و 'نور بركه' از فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام را ترور كردند.
پس از لو رفتن عملیات، نیروهای مقاوت با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. به دنبال این جنایت، جنگنده‌های ارتش صهیونیستی اقدام به پشتیبانی از نظامیان این رژیم كرده و شرق خان‌ یونس را بمباران كردند تا این نیروها بتوانند عقب‌ نشینی كنند. در نتیجه این بمباران‌ها شماری از مبارزان فلسطینی به شهادت رسیدند و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
وزیر امور خارجه فلسطین در ادامه از نماینده فلسطین در هلند نیز خواست كه هر چه سریعتر وارد عمل شود و دادخواسی علیه تجاوزات اسرائیل به غزه، به دادگاه دیوان بین المللی كیفری تنظیم كند.
مالكی از سفیر تشكیلات خودگردان فلسطین در شورای حقوق بشر نیز خواست كه برای انجام گام های لازم و ضروری جهت محكومیت این حملات، به سرعت اقدام كند.
این در حالی است كه اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز ساعاتی پیش گفت: در صورت توقف حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه، می توان برای برقراری آتش بس با طرف اسرائیلی به توافق رسید.
در پی بروز تنش و تشدید درگیری مقامات بلند پایه برخی كشورها و جامعه جهانی خواستار خویشتن داری طرفین و توقف آتشباری مناطق مسكونی از سوی رژیم صهیونیستی شده اند و اقدامات خشونت بار تل آویو را محكوم كردند.
جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی در جریان حملات خود ساختمان شبكه ماهواره‌ای 'الاقصی' وابسته به جنبش حماس، مقر گارد ساحلی غزه، مقرهای عملیاتی نیروهای مقاومت و برخی منازل شهروندان غزه را بمباران كردند.
گروه های مقاومت فلسطینی نیز در نتیجه حملات بی امان صهیونیست ها دست بسته ننشستند و بیش از 300 راكت به سرزمین های اشغالی شلیك كردند كه در جریان آن 2 صهیونیست كشته و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.
منابع فلسطینی اعلام كردند كه در جریان این ناآرامی ها تاكنون، 13 فلسطینی شهید و 9 تن دیگر زخمی شدند.
در مقابل نیز گروه‌های مقاومت فلسطین شهرك‌ های موسوم به 'غلاف غزه' را با ده‌ها موشك و خمپاره هدف قرار دادند.
مقاومت تأكید كرده است درصورتی‌ كه بمباران مناطق مسكونی غزه ادامه یابد، شهرك‌ های صهیونیست ‌نشین 'اسدود' و 'بئر السبع' را هدف قرار می دهد.
نوار غزه دوازه سال است كه در محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارد و واردات و صادرات كالا به این منطقه با محدودیت‌های شدیدی رو به روست.
خاورم**9329**1908