فرماندار جاجرم: دولت از پيمانكاران عمراني حمايت مي كند

بجنورد- ايرنا- فرماندار شهرستان جاجرم گفت: با توجه به افزايش قيمت ها، دولت از پيمانكاران عمراني حمايت مي كند.

رضا آذري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: به استناد دستورالعمل سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با توجه به شرايط اقتصادي كنوني كه پيمانكاران پروژه هاي عمراني را با چالش هاي جدي مواجه كرده است مقرر شده تمام دستگاه ها براي پيمان هايي كه تاخير در انجام تعهدات پيمانكار صرفا به دليل افزايش ناگهاني و نامتعارف قيمت ها بوده حتي الامكان از ابلاغ فسخ قرارداد و يا ضبط ضمانت نامه براي قراردادهاي جاري خودداري كنند.
وي افزود: همچنين تجديد نظر در نرخ پيمان و ابلاغ 25 درصد افزايش كار در قراردادها مطابق با ماده 29 شرايط عمومي پيمان با توافق پيمان كار از ديگر اقداماتي است كه براي حمايت از پيمان كار در دستور كار قرارگرفته است.
فرماندار شهرستان جاجرم در بخش ديگر سخنان خود در باره اجراي طرح توسعه بيمارستان جوادالائمه گفت: اين طرح به علت نوسان قيمت ارز و مشكلات اقتصادي كند شده است.
وي تصريح كرد: فاز دوم پروژه طرح توسعه بيمارستان جوادالائمه(ع) جاجرم از تيرماه پارسال با مدت قرارداد يكساله آغاز شد.
آذري افزود: اين طرح با مساحت يكهزار و 33 متر مربع و اعتبار 30 ميليارد ريال در دست اجرا است.
وي با بيان اينكه شمار تخت هاي بيمارستان از 32 به 64 تخت افزايش مي يابد گفت: عمليات توسعه اين پروژه تا قبل از سال 97 براساس برنامه زمان بندي با 95 درصد پيشرفت فيزيكي در اجراي ساختمان پيش رفت اما امسال به علت مشكلات اقتصادي كشور و نوسان قيمت ارز روند اجراي آن به كندي در حال انجام است.
فرماندار شهرستان جاجرم گفت: دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني استان هم بر اساس اين دستورالعمل در تلاش است با تصميم گيري مناسب و رفع مشكلات موجود بتواند اين پروژه را براي برخورداري مردم منطقه از خدمات درماني آن هرچه سريعتر تكميل كند.
مركز شهرستان37 هزار نفري جاجرم در 150 كيلومتري جنوب بجنورد واقع است.
7185/ 6042