800 میلیارد ریال برای محور بجنورد-جنگل گلستان درخواست شد

بجنورد-ایرنا- عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برای شتاب بخشیدن به اجرای طرح راهسازی بجنورد- جنگل گلستان، تامین و اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار از ردیف متفرقه درخواست شده است.

علی قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای پروژه راهسازی بجنورد- جنگل گلستان در بودجه امسال، 510 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد اما تلاش داریم تا با اختصاص مبلغ بیشتری اعتبار از ردیف های متفرقه، بهره برداری از آن سرعت گیرد.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دو سال گذشته 52 كیلومتر از این مسیر 143 كیلومتری آسفالت شده و اكنون در مجموع بیش از 67 كیلومتر به صورت چهار خطه زیر بار ترافیك است.
وی در باره تخصیص بیش از یكهزار و 600 میلیارد ریال اعتبار برای طرح راهسازی بجنورد-جنگل گلستان گفت: این رقم تخصیص پیدا كرده و برای این محور هزینه شده است.
قربانی تصریح كرد: محور بجنورد-جنگل گلستان بخشی از طرح راهسازی محور بهشهر- گرگان –بجنورد- قوچان است و این اعتبار برای كل این مسیر هزینه شده است.
وی گفت: البته درخواست ما این بود كه این رقم برای طرح راهسازی مزبور در محدوده خراسان شمالی هزینه شود اما با توجه به سیاست وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان هم هزینه شده است.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبار مزبور برای كد طرح راهسازی محور بهشهر- گرگان –بجنورد- قوچان اختصاص داده شده و هزینه شده است.
تاكنون حدود 68 كیلومتر از مسیر 143 كیلومتری غرب خراسان شمالی بین بجنورد- جنگل گلستان دوبانده شده و اجرای مابقی طرح توسط پیمانكاران در حال پیگیری است.
طرح دو بانده كردن مسیر بجنورد- جنگل گلستان تا كنون به علت مشكلات اعتباری به كندی پیش رفته است.
خراسان شمالی در میان دو قطب سیاحتی و زیارتی كشور قرار گرفته و سالانه میلیون ها مسافر از مسیر بجنورد- جنگل گلستان گذر می كنند.
7185/ 6042