اعدام بازداشت‌شدگان حادثه تروریستی اهواز كذب محض است

تهران- ایرناپلاس- استاندار خوزستان اعدام جمعی از بازداشت‌شدگان مرتبط با حادثه تروریستی اهواز را تكذیب كرد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در واكنش به انتشار خبری مبنی‌ بر اعدام 22 نفر از بازداشت‌شدگان مرتبط با حادثه تروریستی اهواز به ایرناپلاس گفت: این خبر كذب محض است.

شریعتی همچنین در پاسخ به این سؤال كه آیا اطلاعی از مراحل دادرسی افراد بازداشت‌شده مرتبط با این حادثه تروریستی دارد یا خیر گفت: تفهیم اتهام صورت گرفته است، اما باید این اطلاعات را از دادگستری بپرسید.

همچنین جمال عالمی‌نیسی، فرماندار اهواز در گفت‌وگو با ایرناپلاس نیز تأكید كرد كه این خبر اساساً صحت ندارد.

در این باره نیز محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده مردم فسا و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اخبار منتشر شده مبنی‌بر اعدام متهمان حادثه اهواز به ایرناپلاس می‎گوید كه انتشار این خبر بیشتر فضاسازی رسانه‎ای است.

وی افزود: این موضوع اصلأ به كمیسیون امنیت ملی نیامده است و به‎نظر من بیشتر فضاسازی رسانه‎ای است.

جمالی تأكید می‌كند: اولین بار است كه خبر اعدامیان مرتبط با حادثه اهواز را می‎شنوم. من هیچ خبری در این باره ندارم كه به اطلاع شما برسانم.

او در ادامه می‎افزاید: وزارت اطلاعات مسئولیت این كار را نداشته است. ممكن است وزارت اطلاعات افرادی را دستگیر كند، اما قطعاً در این رابطه قوه قضاییه حكم می‎دهد. این عضو كمیسیون امنیت ملی همچنین در پاسخ به این پرسش كه آیا این موضوع در كمیسیون امنیت پیگیری می‎شود، می‎افزاید: قطعاً این مسأله را می‎پرسیم.

در جریان حمله تروریستی اهواز در 31 شهریور ماه گذشته كه به مناسبت نخستین روز از هفته دفاع مقدس در حال برگزاری بود 24 نفر به شهادت رسیدند و 69 نفر بر اثر شلیك مستقیم تروریست ها مجروح شدند.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**