چهارمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در تهران گشایش یافت

تهران- ایرنا- چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمود حجتی وزیر كشاورزی امروز ( دوشنبه) در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی كه امروز در آیین گشایش چهارمین دوره آن از چند محصول و كتاب تالیف شده در زمینه گیاهان دارویی و طب شفا رونمایی شد، از رویدادهای مهم كشورمان است كه از سال 1391 به صورت دو سالانه به همت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همكاری وزارت بهداشت و جهاد كشاورزی برپا شده است.
نمایشگاهی كه به اعتقاد دكتر محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصداق كامل شعار «حمایت از كالای ایرانی» است امروز دوشنبه 21 الی 24 آبانماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) تهران دایر می شود.
نمایشگاه محصولات گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی، جشنواره دانش آموزی، سلامتكده طب ایرانی (سنتی)، فن بازار (نوآوری های صنعت گیاهان دارویی) و نمایش گیاهان زنده (هربراتوم) از مهمترین بخش های چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران است.
بر اساس این گزارش، در چهارمین جشنواره ونمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی وطب ایرانی(سنتی) حدود 170 شركت دانش بنیان، 550 شركت خلاق و 110 استارتاپ تحت عنوان فناوری های در حال توسعه حضور خواهند داشت، ضمن اینكه قرار است در حاشیه این جشنواره از 48 طرح فناورانه جدید در حوزه گیاهان دارویی رونمایی شود.
در چهارمین جشنواره ونمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی وطب ایرانی(سنتی)، بیش از پنج هزار محصول در این حوزه برای بازدید علاقمندان عرضه می شود.
«چهارمین جشنواره ونمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی وطب ایرانی(سنتی)» در روزهای 21 الی 24 آبان ماه سال جاری در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران با حضور شركت های دانش بنیان، خلاق، فناوری و دارای فعالیت تولیدی قابل قبول و نیز مراكز پژوهشی فعال در این حوزه برگزار می شود.
1836**1440