هنر بهترين ابزار نشاط و رفع خودبيگانگي است

سمنان- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: هنر و فرهنگ بهترين ابزار براي نشاط آفريني اجتماعي و رفع مساله از خودبيگانگي است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام علي اصغر فضيلت عصر يكشنبه در آيين اختتاميه بيست و نهمين جشنواره تئاتر استان سمنان در سالن تئاتر اين شهر، افزود: تقويت نشاط از طريق فرهنگ و هنر نقش اثرگذار و كاهنده از آسيب خودبيگانگي دارد.
وي خاطرنشان كرد: خودبيگانگي عامل رنج بشر در طول تاريخ و موجب عقب ماندگي است و اختصاص به ملت خاص ندارد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان ادامه داد: تحقق گفتمان بين كارگزاران به عنوان عاملان اجرايي فرهنگ و هنر و جامعه هنرمندان نقش مهمي در كاهش آسيب خودبيگانگي در جامعه دارد.
وي، همدلي دو جانبه مسوولان دستگاه هاي اجرايي و هنرمندان و توجه به رسالت و قابليت هنر را از ديگر راهكارهاي كاهش آسيب هاي خودبيگانگي عنوان كرد.
فضيلت تصريح كرد: هنر ظرفيتي است كه مي توان با كمك آن هر آنچه كه در شرايط عادي و متعارف دسترسي به آن دشوار است جامعه عمل پوشاند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، افزايش هم افزايي ميان فرهيختگان و پيشكسوتان عرصه هنر را لازمه ارتقاي كيفيت هنرهاي نمايشي مطرح كرد.
وي ابراز داشت: همدلي وهم افزايي هنرمندان صاحب تحصيلات و پيشكسوتان هنر زمينه ساز خلق آثار فاخر و درخشش چشمگير در عرصه هاي مختلف هنري است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: بايد تلاش شود زمينه هم افزايي هر چه بيشتر پيشكسوتان و دانش آموختگان هنر به منظور افزايش اثر بخشي آثار هنري فراهم شود.
به گزارش ايرنا، بيست و نهمين دوره جشنواره تئاتر و دومين جشنواره نمايشنامه نويسي استان سمنان از هجدهم آبان 97 به مدت سه روز تا بيستم آبان 97 در سالن هاي تئاتر شهر، حكيم الهي و تالار آفتاب شهر سمنان با رقابت هفت گروه نمايشي برگزار شد.
7342/6103