۲۰ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۸
کد خبر: 83095757
۰ نفر
نرخ لبنيات در مشهد كاهش يافت

مشهد- ايرنا- رئيس اتحاديه صنف برنج و عمده فروشان مواد غذايي مشهد گفت: به دليل موجودي زياد مواد لبني در بازار و كاهش فروش آن به دليل گراني، فروشندگان لبنيات در اين شهر قيمت برخي اقلام مانند شير پاكتي، پنير و ماست را تا 10 درصد كاهش دادند.

حسين شرف زاده روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: روزانه هزار و 600 تن شير در خراسان رضوي توليد مي شود كه اين مقدار بيش از مصرف استان است.
وي اظهار داشت: خراسان رضوي در حوزه مواد غذايي از جمله لبنيات داراي مزيت بسيار است و نياز استان به مواد لبني از طريق كارخانه هاي متعدد و شناخته شده استان تامين مي شود.
وي گفت: پس از نوسانات نرخ ارز قيمت مواد لبني به ويژه هزينه بسته بندي آن در كارخانه ها طي چند نوبت افزايش يافت كه بر قيمت تمام شده محصول تاثيرگذار بود.
شرف زاده افزود: برنج هندي و پاكستاني با ارز دولتي وارد كشور شده و بر اساس مصوبه سازمان حمايت از حقوق مصرف كنندگان به قيمت هر كيلو 82 هزار ريال در بازار به فروش مي رسد.
وي اظهار داشت: هم اكنون برنج به ميزان كافي در خراسان رضوي وجود دارد و برنج ايراني نيز طي چند ماه اخير 10 درصد افزايش قيمت داشته است.
15 هزار واحد صنفي زير پوشش اتحاديه برنج و عمده فروشان مواد غذايي مشهد فعاليت دارند.
7489/1858 / 6053