ماجرای نخست وزیر اسبق ایتالیا و رویایی كه هرگز محقق نشد

تهران- ایرنا- تارنمای خبری گل در گزارشی جالب به رویای محقق نشده «سیلویو برلوسكونی» مالك اسبق آ. ث میلان و نخست وزیر پیشین ایتالیا در جهت اغوای «كریستیانو رونالدو» مهاجم پرتغالی كنونی یوونتوس برای آمدن به سن سیرو پرداخت.

به گزارش ایرنا، «گل» روز یكشنبه در گزارش خود نوشت: كشاندن «كریستیانو رونالدو» ستاره پرتغالی یوونتوس به سن سیرو میلان، همیشه یكی از رویاهای مالك اسبق روسونری بود؛ رویایی كه او هرگز نتوانست آن را به واقعیت بدل كند.
هنگامی كه تابستان امسال خبر پیوستن ستاره پرتغالی به یوونتوس منتشر شد، برلوسكونی به خاطر انقلابی كه یوونتوسی ها به پا كرده بودند لب به تحسین آنها گشود و تصدیق كرد كه این توافق به سود «مجموعه فوتبال ایتالیا» است.
با این حال، برلوسكنی اعتراف كرد كه «به عنوان هوادار میلان، این انتقال پیامد وحشتناكی» در پی خواهد داشت.
از سوی دیگر، انتقال رونالدو به تورین همچون پتكی بود كه بر سر مالك اسبق آ. ث میلان كه همواره آرزوی امضای قرارداد با فوق ستاره پرتغالی را داشته، فرود آمد.
در واقع، برلوسكونی در دوران حضور رونالدو به عنوان یك وینگر چابك در جمع شیاطین سرخ به یكی از هواداران پر و پا قرص وی تبدیل شد و این موضوع تا جایی پیش رفت كه برلوسكونی در آستانه سفر تیمش به اولدترافورد برای برگزاری بازی رفت لیگ قهرمانان 2007 اروپا، به بازیكنانش هشدار داد و مهار «كریستیانو رونالدو شگفت انگیز»را تنها راه غلبه بر یونایتد اعلام كرد.
رونالدو در آن بازی، گل نخست یونایتد را به ثمر رساند و 2 گل «وین رونی» پیروزی دراماتیكی را برای میزبان رقم زد.
با این وجود، میلانی ها به لطف 2 گل «كاكا» در اولدترافورد و تك گلش در سن سیرو در بازی برگشت، در مجموع دو دیدار با نتیجه 5 بر 3 راهی دور بعد شدند.
برلوسكونی رویای زوج كردن كاكا برزیلی و رونالدو پرتغالی را در سر می پرواند، رویایی كه 2 سال بعد تعبیر شد، البته نه در میلان.
نخست وزیر اسبق ایتالیا پس از شكست 2 بر صفر منچستریونایتد مقابل بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2009، رونالدو را برای پیوستن به میلان تشویق كرد و بعدها هم مدعی شد كه برای تحقق این انتقال، چك سفید امضایی را در اختیار «آدریانو گالیانی» مدیرعامل وقت باشگاه قرار داده است.
واقعیت این است كه رونالدو برای ترك اولدترافورد تمایل داشت، اما در نهایت سر از رئال مادرید در آورد و در ساتنیتاگو برنابئو به كاكا ملحق شد؛ گالیانی هم بعدها اذعان كرد كه باشگاه در آن زمان در شرایط اقتصادی مناسبی برای رد پیشنهاد 67 میلیون یورویی رئال به منظور جذب ستاره سلسائو نبوده است.
حتی در آن زمان هم كاملا واضح بود كه میلان تحت تاثیر بحران مالی قرار گرفته كه به سرعت در حال پیشروی بود و به تیم های مطرح ایتالیایی سرایت كرده بود.
با این حال، برلوسكونی دست بردار نبود؛ در واقع او در تابستان 2010 شرایط انتقال وی را مورد بررسی قرار داد، اما در نهایت به جای رونالدو، «زلاتان ابراهیموویچ» طرد شده از نیوكمپ را با قراردادی قرضی بار دیگر به سری آ بازگرداند و او را در كنار «روبینیو» مطرود از منچسترسیتی، به زوج خط حمله قهرمان سریالی سری آ بدل كرد.
زوج دمدمی، اما مستعد و تازه وارد، میلان را به سمت قهرمانی هل دادند، اما برلوسكونی هنوز راضی به نظر نمی رسید.
در آوریل 2011 و پیش از پیچیده شدن نسخه قهرمانی سری آ توسط میلانی ها، برلوسكونی به هواداران این تیم وعده داد كه در صورت قهرمانی اسكودتو، او یك یا 2 ستاره را برای فصل آتی به سن سیرو خواهد آورد و اعلام كرد كه بی شك یكی از آن دو ستاره كسی نیست جز رونالدو.
رویاها گاهی به حقیقت می پیوندند اما رویای برلوسكونی نه....
نخست وزیر اسبق ایتالیا همچنان سماجت به خرج می داد و به صورت علنی چشم انداز ملحق شدن رونالدو به میلان را مطرح می كرد، اما در آوریل 2012 به این نتیجه رسید كه او از لحاظ مالی در جایگاهی نیست كه بتواند ستاره پرتغالی را به ایتالیا بیاورد.
علاوه بر این، مانع دیگری كه در راه جذب رونالدو بر سر راه برلوسكونی وجود داشت، عدم تمایل ستاره آن روزهای رئال برای بازی كردن در سری آ بود.
رونالدو در مصاحبه ای پیش از بازی مقابل زسكا مسكو در لیگ قهرمانان اروپا، در پاسخ به مطرح شدن موضوع رویای برلوسكونی برای آوردن او به سن سیرو، گفت: من هم رویاهای زیادی در سر دارم، اما هیچ كدام ربطی به فوتبال ندارند، به او احترام می گذارم اما دوست دارم در اینجا (رئال مادرید) بمانم.
وی در ادامه اذعان داشت كه تمایلی به بازی كردن در سری آ ایتالیا ندارد؛ اما هیچ كس از آینده خبر ندارد.
اما در طول 6 سال اتفاقات عجیب و غریب زیادی رخ داد و سرانجام یك باشگاه ایتالیایی با مدیریتی خوب، خود را در موقعیتی قرار داد تا با پیشنهاد بسته 360 میلیون یورویی به ستاره پرتغالی، رویای برلوسكونی را به واقعیت تبدیل كند.
اما از بخت بد برلوسكونی، این پیشنهاد از سوی رقیب بدعنقِ میلانِ دوست داشتنیِ او یعنی یوونتوس مطرح شد، تیمی كه سرانجام پس از كش و قوس فراوان رونالدو را به سری آ كشاند و درد از دست دادن برنده 5 بار توپ طلای جهان را برای نخست وزیر اسبق ایتالیا بیش از پیش استخوان سوز كرد.
ورزشی**3991**1584