۲۰ آبان ۱۳۹۷،‏ ۸:۵۷
کد خبر: 83094909
۰ نفر
ترميم چهره مخدوش امارات با ابزار ورزش

تهران- ايرنا- مالكان اماراتي باشگاه منچسترسيتي انگليس از سوي سازمان عفو بين الملل به «تلاش گستاخانه» براي استفاده از ورزش به منظور سرپوش گذاشتن روي وجهه مخدوش شده خود، متهم شدند.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس؛ روزنامه آلماني اشپيگل در هفته هاي اخير در گزارش هايي كه بر اساس اتهامات مستند وارد شده از سوي تارنماي افشاگر فوتبال ليكس منتشر كرده، مدعي شده است كه باشگاه منچسترسيتي با استفاده از راه هاي ميانبر سعي داشته تا قوانين بازي جوانمردانه مالي يوفا را دور بزنند.
به عنوان مثال مي توان به قرارداد اسپانسرينگ اين باشگاه با شركت «عرب تِك» بزرگترين شركت ساخت و ساز اماراتي اشاره كرد، شركتي كه بر اساس گزارش ديده بان حقوق بشر سازمان عفو بين الملل به دليل رفتار نامناسب با كارگران مهاجر، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
اشپيگل در گزارش خود مدعي شده است كه باشگاه سيتي در سال 2014 اعتراضات مقامات دفتر روابط عمومي داخلي خود را در خصوص انعقاد قرارداد كلان ساليانه 7 ميليون پوند با اين شركت ناديده گرفته است.
«دِوين كني» پژوهشگر سازمان عفو بين الملل در امور خليج فارس در اين باره اظهار داشت: سرمايه گذاري هاي كلان امارات متحده عربي در باشگاه منچسترسيتي يكي از فاحش ترين تلاش ها در جهت پنهان كردن وجهه بيش از اندازه مخدوش شده اين كشور با توسل به افسون ورزش مهيج فوتبال است.
وي در ادامه تصريح كرد: همانطور كه خيل انبوهي از هواداران منچسترسيتي آگاه هستند؛ موفقيت باشگاه مرهون برقراري روابط نزديك با كشوري است كه نيروي كار مهاجر را به استثمار خود در آورده و منتقدان و مدافعان حقوق بشر صلح طلب را زنداني مي كند.
اشپيگل در ادامه گزارش خود آورده است كه اين باشگاه حق تصوير بازيكنان خود را به شركتي تحت كنترل شيخ منصور (مالك باشگاه سيتي) فروخته است، علاوه بر اين او با در نظر گرفتن سمتي به عنوان مشاور براي «روبرتو مانچيني» سرمربي ايتاليايي در باشگاه الجزيره كه از قضا مالكيت اين باشگاه را هم شيخ منصور در اختيار دارد، درآمد ساليانه وي را به شكلي بدون حساب و كتاب افزايش داده است.
ورزشي**3991**1597