تیم ملی شطرنج فدراسیون كارگری در انتظار حامی مالی است

تهران- ایرنا- رئیس انجمن شطرنج فدراسیون كارگری كشور گفت: از كشورهای مختلفی چون مكزیك، تونس و اتریش برای ما دعوت نامه های بسیاری آمده است تا در مسابقات داخلی آنها شركت كنیم، اما وضعیت اقتصادی به گونه ای است كه برای اعزام بازیكنان نیاز به حامی مالی داریم.

«شمس الله سرخیل» روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: برای اعزام تیم ملی شطرنج فدراسیون كارگری به مسابقات بین المللی نیازمند رایزنی با یك حامی مالی هستیم.
وی با اشاره به برگزاری المپیاد جهانی 2019 كارگری در اسپانیا اظهار داشت: اگر تیم ملی شطرنج كارگری ایران به اسپانیا اعزام شود به طور یقین عنوان قهرمانی را كسب خواهد كرد. امید است این تیم با حضور چشمگیر در این رقابت ها، قهرمان المپیاد جهانی 2019 میلادی شود.
سرخیل با بیان اینكه مسابقات قهرمانی كشور جهت انتخاب و اعزام بازیكنان تیم ملی به اسپانیا در سال جاری برگزار شد، گفت: این مسابقات در اهواز با حضور 16 تیم از استان های مختلف برگزار شد كه 12 نفر برای تیم ملی انتخاب شدند و چهار نفر دیگر نیز به آنان اضافه می شوند.
رئیس انجمن شطرنج فدراسیون كارگری كشور در پایان بیان كرد: در 2017 تیم شطرنج كارگری به اسپانیا اعزام شد و متاسفانه در دور پایانی بازی، قرعه تیم ایران با رژیم صهیونیستی افتاد اما ما به دلیل به رسمیت نشناختن این تیم، بازی نكردیم و با یك باخت، تیم ایران مقام سوم المپیك را كسب كرد، گرچه اگر بازی هم می كردیم، قهرمان می شدیم.
ورزشی**9128**9129