1200 كارورز در واحدهای پذیرنده كارگری هرمزگان مشغول شدند

بندرعباس - ایرنا - مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: یك هزار و 200 نفر از 2 هزار و 400 نفر واجد شرایط، با انعقاد قرارداد كارورزی در بنگاه های اقتصادی و واحدهای پذیرنده استان مشغول فراگیری آموزش های لازم برای ورود به بازار كار هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان، محمد علی سلیمی روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: در مجموع هفت هزار و 200 دانش آموخته دانشگاهی هرمزگان در سامانه كارورزی ثبت نام كردند.
وی یاد آور شد: طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از شهریور سال گذشته آغاز شده است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، راهكار مناسبی برای ایجاد فرصت های شغلی است كه افراد در قالب آن در بنگاه‌های اقتصادی آموزش فرا می گیرند.
وی اضافه كرد: دوره كارورزی چهار ماه تا 6 ماه است و در این مدت كمك هزینه و حق بیمه كارورز توسط دولت پرداخت می‌شود و هزینه ‌ای برای كارفرما ندارد.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان داشت: مشوق‌های بیمه ‌ای برای افزایش انگیزه كارفرمایان برای جذب كارورزان در نظر گرفته شده است.
سلیمی افزود: برای افزایش احتمال جذب كارورزان و ماندگاری آنها در محیط كار، در صورت جذب آنان در واحد و بنگاه اقتصادی پذیرنده، دولت تا 2 سال 100 درصد حق بیمه كارفرما را پرداخت می كند.
سهمیه استان هرمزگان در طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی 2 هزار و 900 نفر است.
3219 /6048