پليس قدرت اقناع گري خود را افزايش مي دهد

بيرجند - ايرنا - جانشين فرمانده انتظامي استان خراسان جنوبي گفت: پليس با ارتقاء بصيرت، قدرت اقناع گري خود بين مردم را افزايش مي دهد.

به گزارش پايگاه خبري پليس سرهنگ سعيد دادگر روز شنبه در افتتاحيه دوره بصيرت فرماندهان كلانتري ها و پاسگاه هاي خراسان جنوبي در سالن پرديس انتظامي استان هدف از برگزاري دوره بصيرت را ارتقاء سطح فكري، اعتقادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي كاركنان پليس دانست و گفت: كاركنان پليس بايد با افزايش بصيرت، قدرت اقناع گري خود در سطح جامعه را افزايش دهند.
وي بر رفتار پليس براساس الگوي اسلامي و ديني تاكيد كرد و افزود: رفتار پليس در ماموريت ها بايد مديريت شده باشد و نگاه پليس حين اقتدار بايستي همراه با رحمت باشد زيرا رفتار و عملكرد ما مورد قضاوت مردم قرار خواهد گرفت.
جانشين فرمانده انتظامي استان خراسان جنوبي گفت: امروز وظيفه ما در نيروي انتظامي به عنوان مجاهدان في سبيل الله امر به معروف و نهي از منكر و ترويج بصيرت معنوي و سياسي است.
وي بيان كرد: بايد با مطالعه زندگي سياسي انبيا و امامان معصوم (ع) بصيرت خود را بالا ببريم و بر زندگي پيرامون خود تاثيرگذار باشيم و خود نيز به آن عمل كنيم.
سرهنگ دادگر افزود: نيروي انتظامي بخشي بسيار اثرگذار در سطح جامعه است و مردم براساس رفتار و عملكرد پليس بر رفتار كل جامعه قضاوت مي كنند كه بايد اين حساسيت را درك كنيم.
وي با بيان اين كه در هندسه زندگي خودمان بايد محاسبه و مراقبه مداوم داشته باشيم گفت: لباس پليس لباس مقدس شهداست، سلاح پليس نيز سلاح شهداست و مسير شهدا مسير ائمه اطهار است كه بايد مراقب حفظ و حراست از اين راه باشيم كه 13 هزار شهيد ناجا گواه شهادت پذيري ماست.
جانشين فرمانده انتظامي خراسان جنوبي گفت: اخلاق مداري، رعايت حقوق ديگران، حراست از جان و مال و ناموس شهروندان تكاليفي شرعي است كه بر عهده ماست و ما را در راه رسيدن به بصيرت ياري خواهد كرد.
وي افزود: به لطف خدا كاركنان انتظامي خراسان جنوبي در زمينه جرايم و تخلفات داراي كمترين فراواني در سطح كشور هستند كه اين به واسطه مردم متدين استان است و كاركنان پليس نيز بخشي از همين مردم متدين هستند.
سرهنگ دادگر با بيان اينكه بايد مراقبه كنيم تا از مسير حق خارج نشويم اظهار داشت: نشانه ها و ملزومات بصيرت، راستگويي و صداقت، دوري از انحرافات و توجه به مباني اعتقادي و ارزش هاست.
وي با اشاره به اين كه سال جاري طي سه دوره 146 نفر از كاركنان فرماندهي انتظامي استان آموزش خواهند ديد تصريح كرد: پليس به صورت مستمر با مردم جامعه سر و كار دارد كه لازم مي دانيم اين دوره ها در جهت افزايش بصيرت كاركنان به طور مداوم ادامه داشته باشد.
9893*3028