ساماندهي بافت فرسوده اراك با حضور بانك مسكن ارزشمند است

اراك - ايرنا - نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي گفت: ساماندهي بافت فرسوده با حضور و بهره گيري از ظرفيت هاي بانك مسكن در اراك ارزشمند است و مصداق بارز تحقق وعده و برنامه هاي دولت محسوب مي شود.

به گزارش ايرنا، «علي اكبر كريمي» روز شنبه در نشست با مدير عامل شركت گروه سرمايه‌گذاري مسكن در مركز سرمايه گذاري خارجي استان مركزي در اراك افزود: ساماندهي بافت فرسوده از برنامه هاي اولويت دار دولت تدبير و اميد است و بهره گيري از ظرفيت ها و تسهيلات بانك مسكن در بافت فرسوده استان آهنگ اين برنامه مهم را تند مي كند.
وي ادامه داد: با توجه به ظرفيت هاي استان مركزي و كلانشهر اراك نياز است شركت سرمايه گذاري الوند با بهره گيري از تمام ظرفيت در طرح هاي عمراني و ساخت و سازهاي كيفي و اصولي حضور فعال داشته باشد.
مدير عامل شركت گروه سرمايه‌گذاري مسكن نيز در اين نشست گفت: اين شركت در سال 69 آغاز به كار كرد و در اين مدت 65 هزار واحد مسكوني با زير بناي هشت ميليون متر مكعب با بهره گيري از مصالح با كيفيت ساخته شده و در اختيار اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.
«روزبه ظهيري» افزود: 75 درصد ساخت و ساز هاي انجام شده در چند سال اخير به منظور خدمت رساني به اقشار كم درآمد جامعه براي اقشار متوسط و 10 درصد براي اقشار بالاتر از متوسط انجام شده است.
وي ادامه داد: يك ميليون و 500 هزار طرح سالانه به صورت متوسط در سطح كشور توسط شركت گروه سرمايه‌گذاري مسكن با بهره گيري از مصالح با كيفيت و مطابق سلايق مردم ساخته و تحويل مي شود.
مدير عامل شركت گروه سرمايه‌گذاري مسكن خاطر نشان كرد: يك ميليون و 400 هزار واحد مسكوني توسط اين شركت در بافت هاي فرسوده كشور ساخته شده و 2 هزار و 500 واحد در مرحله طراحي و اجرا است و يكهزار واحد نيز در دست مطالعه قرار دارد.
ظهيري گفت: بهره گيري از فناوري نوين و سرعت در ساخت و ساز از برنامه هاي اولويت دار شركت گروه سرمايه گذاري مسكن است.
مديركل امور اقتصادي و دارايي استان مركزي نيز در اين نشست گفت: 24 فرصت سرمايه گذاري جديد شهري براي حضور سرمايه گذاران در كلانشهر اراك تدوين شده است.
«حسن ميرزاخاني» افزود: عمده سرمايه گذاري زيرساختي تهيه شده در كتاب فرصت هاي سرمايه گذاري استان مربوط به طرح هاي عمراني شهري اراك است.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه بيشتر مصالح مورد نياز در طرح هاي عمراني و ساخت مسكن از داخل كشور تامين مي شود وشع تحريم هاي ظالمانه عليه كشور تاثيري در اين حوزه نداشته و اين حوزه فرصت مناسبي براي حضور سرمايه گذاران داخلي است.
استان مركزي با 29 هزار و 126 كيلومترمربع وسعت 12 شهرستان و 33 شهر را در خود جاي داده است.
1955/6013/