تاسیس مركز ایمنی، بهداشت و محیط زیست در بنیاد دانشگاه امیركبیر

تهران- ایرنا- با امضای قرار داد مدیریت و راهبری مركز ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با در نظرگرفتن تاثیرهای متقابل موضوعات مختلف (نكسوس/NEXUS ) بنیاد دانشگاه امیركبیر فعالیت این مركز آغاز شد.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه امیركبیر در راستای تحقق اصل 50 قانون اساسی و ضرورت مشاركت مراكز علمی و پژوهشی برای ارتقای دانش فناوری و رعایت ملاحظات محیط زیستی، ایمنی، بهداشت و انرژی در جامعه، قرارداد مدیریت و راهبری مركز ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ اس ای/ HSE) و نكسوس بنیاد دانشگاه صنعتی امیركبیر منعقد شد.
بر اساس این قرارداد كه با حضور دكتر احمد معتمدی (ریاست دانشگاه صنعتی امیركبیر) به امضای یحیی آل اسحق رئیس هیأت مدیره و مجتبی نوریان مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بنیاد دانشگاه صنعتی امیركبیر از یكسو و بهرام طاهری از سوی دیگر رسید، دكتر بهرام طاهری ریاست مركز اچ اس ای و نكسوس بنیاد دانشگاه صنعتی امیركبیر را عهده دار شدند و مقرر گردید بهره برداری از امكانات، توانایی و ظرفیت های مركز اعم از منابع انسانی، فنی، بانك های اطلاعاتی، توان فكری، تجربی و پژوهشی، ارتباطات ملی و بین الملل و فضاهای تحقیقاتی به منظور پشتیبانی علمی برای كارگروه ملی اچ اس ای و كارگروه ملی نكسوس و ایجاد زمینه های جدید كارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده از طریق روش ها و فناوری های نسل نو مرتبط با این زمینه‌ها و اجرای پروژه های مطالعاتی، تحقیقاتی و عملیاتی در این زمینه در دستور كار قرار گیرد.
همگون سازی مفاهیم، مصادیق و روش های پرداختن به اچ اس ای، استانداردسازی و هماهنگ سازی سیستم های اچ اس ای در كلیه سطوح در كشور، امكان انتقال تجارب علمی و فنی دستگاه ها و نهادها در كشور، تسهیل مشاركت حداكثری دانشجویان صلاحیت‌دار و علاقه‌مند در انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی و توسعه‌ای از جمله مأموریت های مركز HSE و نكسوس بنیاد دانشگاه امیركبیر است. نتایج حاصل از عملكرد این مركز می تواند امكان تصمیم سازی برای بهبود وضعیت منابع، وضعیت تولید ناخالص ملی و بهبود كارآفرینی و كاهش خسارات را فراهم نماید.
بنیاد دانشگاه صنعتی امیركبیر در سال 81 تأسیس و از سال 91 فعالیت خود را آغاز كرد. این بنیاد كه عام المنفعه و غیرانتفاعی توسط افراد خیر تاسیس شده و به صورت هیات امنایی اداره می شود، این بنیاد ماموریت دارد حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت باشد و از طریق توسعه كمی و كیفی دانشگاه صنعتی امیركبیر در مسیر ارتقای علمی كشور گام بردارد.
علمی**9157*2017

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش