2 خانه ورزش روستايي در فنوج به بهره برداري رسيد

زاهدان - ايرنا - رئيس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي و محلي سيستان و بلوچستان گفت: 2 خانه ورزش روستايي در روستاهاي چاهننده و بيرمين شهرستان فنوج در جنوب اين استان به بهره برداري رسيد.

محمد امير براهويي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: براي راه اندازي و تجهيز اين خانه هاي ورزش روستايي افزون بر 40 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.
وي افزود: خانه هاي ورزش روستايي با هدف كاهش آسيب هاي اجتماعي در سطح روستاها، توسعه ورزش روستايي و پركردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشاركت فدراسيون ورزش روستايي و بازي هاي بومي و محلي، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان كشور تجهيز مي شوند.
رئيس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي و محلي سيستان و بلوچستان ادامه داد: خانه هاي ورزش روستايي نقش بسزايي در افزايش مشاركت بانوان روستايي در امر ورزش دارند.
وي گفت: با توجه به تنوع فرهنگي تا كنون 130 بازي بومي محلي در سيستان و بلوچستان شناسايي شده به طوري كه تنوع اين رشته ها زمينه جذب بيش از 6هزار ورزشكار سازمان يافته را در اين هيات فراهم كرده است.
براهويي ادامه داد: سيستان و بلوچستان يكي از استان هاي سرآمد در رشته بازي هاي بومي محلي است به گونه اي كه پارسال موفق به كسب عنوان دوم كشوري شد.
به گزارش ايرنا هم اينك افزون بر 44 هزار و 880 ورزشكار سازمان يافته در قالب حدود 50 هيات استاني و 500 هيات شهرستاني در اين استان مشغول فعاليت هستند.
7316**3213