آتش سوزی در لنج ماهگیری كنارك 2 كشته برجا گذاشت

چابهار- ایرنا - مدیر كل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه تركیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یك لنج ماهیگیری در كنارك شد، گفت : این حادثه 2 كشته و 2 مجروح برجای گذاشت.

هدایت الله میرمرادزهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لنج بندر صیادی كنارك در 120 مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیكی كشور عمان روز گذشته دچار آتش سوزی شد.
وی افزود: پس از تركیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر كه برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند كه 2 نفر بر اثر آتش سوزی كشته و 2 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
مدیركل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع این لنج 16 نفر به همراه داشت كه با استفاده از10 كپسول آتش نشانی ، كمك یك لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای كشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد.
وی تصریح كرد: این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود و در راه برگشت با بیش از 60 تن ماهی صنعتی دچار آتش سوزی شد.
میرمرادزهی ادامه داد: لنج سوخته شده با استفاده از بكسل شب گذشته به ساحل شهر كنارك منتقل شد.
وی اظهار داشت: 24 هزار و 196 نفر صیاد در قالب 35 تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های كنارك و چابهار به وسیله 907 فروند لنج شامل 501 فروند لنج برودتی و 406 فروند لنج یخی و هزار و 430 فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.
مدیركل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: معمولا هر لنج برودتی حدود 45 روز تا یك ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.
وی ادامه داد: در لنج های برودتی 15 تا 25 نفر، قایق 2 نفر و لنج های یخی هفت تا 10 نفر مشغول به كار هستند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره كل یلات در شمال و جنوب استان است كه اداره كل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه كنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره كل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.
كنارك در 640 كیلومتری جنوب زاهدان مركز سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
3043**3213

پروندهٔ خبری