ایران :امیدواریم كنفرانس صلح افغانستان نتیجه بخش باشد

مسكو - ایرنا - مدیر كل آسیای غربی وزارت خارجه ایران كه به نمایندگی از ایران در كنفرانس صلح افغانستان در مسكو حضور داشت، ابراز امیدواری كرد این كنفرانس به نتایج مد نظر خود دست پیدا كند.

به گزارش جمعه شب خبرنگار ایرنا، «رسول اسلامی» كه به همراه مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه نقشی فعال در رایزنی های امروز در كنفرانس صلح افغانستان داشت، در جمع خبرنگاران افزود: تلاش ما و دیگر كشورهای منطقه كمك به افغانستان است و امیدوارم با نظراتی كه در این كنفرانس ارایه شد، بتوانیم به اهداف این كنفرانس دست پیدا كنیم.
اسلامی در گفت وگو با ریانووستی افزود: كنفرانس صلح مسكو نسبت به كنفرانس های دیگر (در مورد افغانستان) از اهمیت بیشتری برخوردار بود زیرا در آن نمایندگان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان و قدرت های منطقه ای همسایه شركت داشتند.
وی افزود: نمایندگان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان این امكان را داشتند كه هم در جریان كنفرانس و هم در حاشیه آن به طور مستقیم گفت و گو كنند.
اسلامی خاطرنشان كرد كه شركت كنندگان در كنفرانس صلح مسكو خواهان برگزاری چنین كنفرانسی در آینده نزدیك شدند.
مدیر كل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران ابراز امیدواری كرد در نشست آینده افغانستان نتایج بهتری به دست آید.
وی همچنین گفت كه اگر كشورهای شركت كننده پیشنهاداتی در مورد دستور كار نشست آینده داشته باشند ، می توانند نقشه راه پیشنهادی خود را مطرح كنند تا طرف روسی از این پیشنهادها در برگزاری كنفرانس بعدی استفاده كند.
دومین كنفرانس بین المللی صلح افغانستان امروز جمعه با شركت نمایندگانی از بازیگران منطقه ای و جهانی و همچنین كشورهای دوست كابل در مسكو برگزار شد.
كشورهای ایران، روسیه، افغانستان، چین، پاكستان، هند، قزاقستان، تاجیكستان، قرقیزستان، ازبكستان، تركمنستان در این كنفرانس شركت داشتند.
آمریكا نیز یك كارشناس از سفارت خود در مسكو را راهی این نشست كرد.
شبس**اروپام*391*1346**1917