فضای سایبر ابزاری برای سلطه جویی صاحبان قدرت است

پكن- ایرنا- افسر رابط نیروی انتظامی جمهوی اسلامی ایران در چین تاكید كرد، صاحبان زیر ساخت های اینترنت به عنوان قدرت های بزرگ، از فضای سایبر به عنوان وسیله ای برای دستیابی به سیاست های سلطه طلبانه خود استفاده می كنند.

به گزارش ایرنا 'یوسف موسی پور' روز جمعه در همایش بین المللی اینترنت در شهر 'ووجن' در جنوب چین در سخنانی با موضوع 'داعش در فضای سایبر' به مشكلاتی كه دارندگان زیرساخت های اینترنت برای جوامع بشری ایجاد می كنند پرداخت و گفت: آنچه باعث شد امروز به فعالیت داعش در فضای سایبر بپردازم این بود كه تصویری از فعالیت گروه های تروریستی كه زاییده قدرت های بزرگ هستند را به شما نشان دهم.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های داعش در فضای سایبر گفت: این گروه تروریستی پس از شكست در سوریه و عراق در سال 2016، روند فعالیت های خود را در فضای سایبر و با نام 'خلافت سایبری' ادامه داد.
موسی پور با اشاره به استفاده صاحبان قدرت از فضای سایبر در راستای اهداف خود تصریح كرد، آیا امكان فعالیت داعش در فضای سایبر با این همه امكانات، بدون پشتیبانی صاحبان زیرساخت های اینترنت وجود دارد؟
بیش از ۲۰ نشست فرعی در موضوعات مختلف در طول برگزاری كنفرانس جهانی اینترنت برگزار شد كه از مهمترین آنها نشست 'همكاری های بین المللی در مبارزه با سایبر تروریسم' بود كه به میزبانی مشترك وزارت امنیت عمومی چین و دانشگاه پلیس این كشور برگزار شد.
از 10 نفر از سراسر جهان و همچنین داخل چین برای سخنرانی در این نشست دعوت شده بود كه افسر رابط پلیس جمهوری اسلامی ایران در چین یكی از آنها بود.
مشاور حقوقی شركت مایكروسافت در چین، مدیر شركت مشاوره ای امنیت فرانسه و رئیس مركز جهانی امنیت سایبری دیگر سخنرانان این نشست بودند.
پنجمین همایش جهانی اینترنت با پیام 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین روز چهارشنبه در شهر 'ووجن' در استان 'جه جیانگ' واقع در شرق این كشور گشایش یافت.
بیش از 430 موسسه و نهاد ذی ربط در فضای مجازی و شبكه اینترنت در حاشیه این همایش جهانی تولیدات و فناوری های روز خود را به معرض نمایش گذاشتند.
**آساق**1904**