بارش برف موجب لغزندگي جاده هاي تكاب شد

مهاباد- ايرنا- رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب گفت: بارش برف در محورهاي تكاب - دو راهي ايرانخواه و تكاب - شاهين دژ، شب گذشته موجب لغزندگي جاده و كندي تردد شد.

امير يدبيضا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بارش برف از شب گذشته در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان از جمله گردنه هاي سخت گذر ايرانخواه و مايين بلاغ آغاز شد و تا بامداد امروز /جمعه/ ادامه داشت.
وي بيان كرد: راهداران اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب شب گذشته با حضور در جاده هاي برفي ضمن هدايت خودروها، خدمات راهداري را به مسافران ارائه دادند كه خوشبختانه با وجود بارش برف، خودرو ها بدون هيچ مشكلي در مسيرهاي ارتباطي بين شهري تردد كردند.
وي ادامه داد: شهروندان و رانندگان خودروها و وسايل نقليه هنگام تردد در جاده هاي تكاب در مواقع بارش برف به طور حتم از زنجيرچرخ استفاده و از تردد شبانه در محورها خودداري كنند.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب اضافه كرد: شب گذشته همچنين بارش برف در محورهاي روستايي تكاب از جمله روستاهاي محور چهارطاق بخش مركزي موجب كندي تردد در اين محورها شد.
يد بيضا با بيان اينكه هم اينك تردد در جاده هاي بين شهري و محورهاي روستايي تكاب به سهولت انجام مي شود، گفت: خدمات راهداري به صورت مستمر در جاده ها و گردنه هاي سخت گذر و برفگير اين شهرستان ارائه مي شود.
به گزارش ايرنا، شب گذشته همچنين بارش شديد باران موجب آب گرفتگي معابر عمومي و خيابان ها در تكاب شد.
تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در منطقه اي كوهستاني و سردسير در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و داراي زمستان هايي سخت و طاقت فرساست.
جاده اين شهرستان برف گير بوده و گردنه هايي سخت گذر دارد.
7514/6185/2093