جلسات روشنگری در خصوص برجام و FATF برگزار شود

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه باید فرصت بحث و گفت و گوی آزاد در زمینه مسایل سیاسی كشور فراهم شود، گفت: بر همین اساس جلسات روشنگری با محوریت تبیین برجام و FATF در مجامع مختلف برگزار شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله عسگر دیرباز روز پنجشنبه در آیین عزاداری شهادت امام رضا (ع) در تكاب با اشاره به اینكه در مناظره ها و گفت و گوها باید سیره حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) الگو قرار گیرد، افزود: با الگو قرار گرفتن امام رضا (ع)، اجازه اظهارنظر به همه افراد داده می شود.
وی با بیان اینكه امام رضا (ع) با صاحبان ادیان از جمله بزرگان مسیحیت بحث و گفت و گو می كردند، ادامه داد: باید با برگزاری جلسات مناظره و گفت و گو به افرادی كه در درون مجموعه نظام هستند و افكار و عقاید متفاوتی دارند اجازه سخن و اظهار نظر داده شود زیرا آنان هم ایرانی هستند.
آیت الله دیرباز بیان كرد: باید با ایجاد زمینه گفت و گو و تبادل نظر در خصوص مسایل مختلف سیاسی كشور، اجازه ندهیم تا خوراك تبلیغاتی علیه نظام برای بیگانگان و دشمنان انقلاب تهیه شود.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه مناظره های امام رضا (ع) از متون ماندگار اسلامی است، تربیت یاران با وفا و اصحاب خاص و فرهیخته را از دیگر فضایل برجسته زندگی آن امام همام برشمرد.
وی اضافه كرد: در این برهه از انقلاب اسلامی باید به دنبال كادرسازی برای انقلاب اسلامی باشیم و در این عرصه علما و روحانیان وظیفه خطیری برعهده دارند.
آیت الله دیرباز بیان كرد: سختی ها و رویدادهای انقلاب اسلامی هم باید به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل شده و مواضع جمهوری اسلامی ایران نیز برای جوانان به روشنی تبیین و زمینه كادرسازی با منطق و گفت و گو مهیا و فراهم شود.
وی افزود: همه ما امروز موظف هستیم تا بر اساس سیره زندگی گهربار امام رضا (ع) در تحكیم پایه های دین، نسلی آگاه، فرهیخته و وفادار به انقلاب اسلامی و آرمان های شهدا تربیت كنیم.
آیت الله دیرباز با تاكید بر تلاش همگانی دولت و ملت برای حل مشكلات اقتصادی كشور، بیان كرد: فقر، بیكاری و نارضایتی نباید منجر به جدا شدن اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان از انقلاب اسلامی شود و از این رو اهداف و آرمان های انقلاب باید با منطق بین عموم مردم ترویج شود.
وی گفت: نباید این گونه تصور كنیم كه اگر مردم در مورد مشكلات اقتصادی و بیكاری و فقر سخنی چیزی نمی گویند، نارضایتی و اعتراضی وجود ندارد بلكه دولتمردان باید با به دنبال حل فوری این مشكلات باشند.
نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با تشریح شرایط سیاسی و اجتماعی دوران زندگی امام رضا (ع) نیز گفت: حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با ترویج معارف قرآن و اهل بیت(ع) شاگردانی تربیت كردند كه در برابر انحراف های زمان خود از جمله فرقه واقفیه كه معتقد بودند بعد از امام كاظم (ع) امام دیگری وجود ندارد، ایستادند.
آیت الله دیرباز بیان كرد: امام رضا (ع) به عنوان هشتمین ستاره آسمان امامت و ولایت علاوه بر آگاه كردن جامعه اسلامی از انحراف ها و خطرها، در راستای وحدت مسلمانان و مبارزه با ظلم و جور حاكمان تلاش ماندگاری داشتند و این سیره گهربار باید الگوی ما در تعالی نظام اسلامی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، همگرایی سیاسی با هدف رفع مشكلات كشور در بخش های مختلف از جمله اقتصادی ضروری به نظر می رسد و منشور گفت و گوی سیاسی از چندین ماه گذشته با تكیه بر اندیشه های مترقی و ارتقای سطح همگرایی گروه های سیاسی در دستور كار وزارت كشور قرار گرفته است.
منشور گفت و گوی سیاسی كه در اواخر سال گذشته از سوی وزیر كشور جهت اجرا در قالب بخشنامه به همه استانداران ابلاغ شد، استفاده از همه ظرفیت ها در جهت توسعه الگویی ممتاز از مردم سالاری دینی را دنبال می كند.
7514/6185/3072