۱۸ آبان ۱۳۹۷،‏ ۷:۳۱
کد خبر: 83092969
۰ نفر
58 تخلف زيست محيطي در قزوين كشف شد

قزوين-ايرنا- مدير كل حفاظت محيط زيست استان قزوين گفت: يگان حفاظت اين اداره كل از ابتداي سال جاري تاكنون موفق به كشف 58 فقره تخلف در حوزه هاي مختلف زيست محيطي در سراسر استان شده است.

حسن پسنديده روز جمعه در گفت‌ وگو با خبرنگار ايرنا افزود: شكار و صيد غير مجاز پرندگان و پستانداران و زنده گيري آنها در مجموع با 39 مورد بيشترين تخلف كشف شده در اين مدت بوده است .
وي اظهار داشت : تعليف غيرمجاز دام، ايجاد آلودگي توسط واحدهاي صنعتي و خدماتي و آلودگي زيست محيطي دامداري‌ها از ديگر تخلفات به شمار مي رود.
پسنديده با بيان اينكه در اين مدت تعداد 14 اسلحه قاچاق از جمله يك سلاح جنگي از متخلفان كشف و ضبط شد، گفت: همچنين 11 مورد اسلحه مجاز از شكارچيان غيرمجاز كشف شده است.
پسنديده در خصوص پرونده هاي تشكيل شده، اظهار داشت: از تعداد 58 پرونده تشكيل شده، 17پرونده مختومه، 36پرونده در جريان و براي 5پرونده نيز حكم صادر شده است.
مديركل محيط زيست تاكيد كرد: ميزان برآورد ضرر و زيان متعلق به تخلفات، يك ميليارد و 142ميليون ريال است كه پس از اعلام حكم قضايي بايد به خزانه دولت واريز شود.
وي يادآور شد: ماموريتهاي يگان حفاظت بسيار متنوع است كه از اين ميان مي توان به توقف 15مورد تخريب محيط زيستي و 9 مورد مهار آتش سوزي در نقاط مختلف استان اشاره كرد.
استان قزوين داراي 3 منطقه حفاظت شده شامل باشگل، طارم و الموت است.
9925/6012