مراسم رحلت جانگداز رسول اكرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) در آتن

آتن - ایرنا - مراسم رحلت جانگداز رسول اكرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) با حضور عاشقان رسالت، امامت و ولایت در شهر آتن برگزار شد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، این مراسم با حضور جمعی از دانشجویان،'مجید مطلبی شبستری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در یونان، ایرانیان مقیم و كاركنان نمایندگی های كشورمان به همراه خانواده هایشان برگزار شد.
رایزن فرهنگی سفارت ایران در این مراسم گفت: پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) از طرف خداوند متعال به عنوان پیامبر خاتم برگزیده گردیده و در این راه تمام تلاش های خود را برای هدایت بشریت به سوی سعادت و كمال بكار گرفت.
علی محمد حلمی در ادامه تصریح كرد: پیام اكرم(ص) در این راه تمام مشكلات را به جان خرید و متحمل سختی های فراوانی گردید تا به یاری خداوند متعال دوران جهالت را به دوران معنوی مبدل و جهل از جاهلان بزداید و انسان را به راهی كه خداوند از وی خواسته بود، هدایت كند.
حلمی سپس با تسلیت رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت غریبانه امام رضا(ع) نیز گفت: امامان معصوم ( ع) به عنوان امامت بعد از ولایت در ادامه راه جدشان رسول خدا زحمات فراوانی را متحمل و با مصائب فراوانی روبرو شدند زیرا ریشه های باقی مانده از جهل و جهالت همچنان در راه اجرای عدالت الهی مشكلات ایجاد می كردند.
رایزن كشورمان در ادامه با اشاره به شهادت مظلومانه امام رضا(ع) گفت: مامون عباسی به رغم ظاهر سازی های خود و انتخاب امام رضا(ع) به عنوان ولیعهد، با بی رحمی كامل و برای جلوگیری از روشنگری ها امام رضا(ع) را مسموم كرد تا بدین روش مانع رسیدن ندای حق و جوهریه دین اسلام به مردم شود.
همچنین در این مراسم حاضران به عزاداری و مرثیه سرایی پرداخته و در سوگ رحلت جانگداز رسول خدا (ص)اشك ماتم ریختند.
شبد**اروپام**462*1379