۱۸ آبان ۱۳۹۷،‏ ۲:۰۹
کد خبر: 83092955
۰ نفر
یونیسف: كودك یمنی بر اثر سوء تغذیه جان باخت

تهران - ایرنا - صندوق حمایت از كودكان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام كرد كه 'آدم' كودك 10 ساله یمنی به دلیل سوء تغذیه شدید ناشی از محاصره و ادامه جنگ در الحدیده واقع در غرب یمن، جان خود را از دست داد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از شبكه خبری المیادین، یونیسف همچنین هشدار داد كه 400 كودك دیگر در الحدیده با مرگ دست و پنجه نرم می كنند.
یك منبع نظامی یمنی نیز اعلام كرد كه ارتش و كمیته های مردمی مناطق مختلفی را در «حیس» واقع در جنوب الحدیده به كنترل خود درآوردند.
آدم، كودك 10 ساله یمنی تنها 10 كیلو گرم وزن داشت و یكی از 400 كودكی بود كه از سوء تغدیه شدید در یمن رنج می برند و هر لحظه احتمال مرگ آنان وجود دارد.
یونیسف خاطرنشان كرد كه آدم در بیمارستان الثوره در الحدیده كه اینك كانون درگیری ها به شمار می رود، درگذشت.
كمیته جهانی صلیب سرخ نیز هشدار داد كه خطر مرگ جان هزاران یمنی را در الحدیده تهدید می كند.
ائتلاف خودخوانده عربی به سركردگی عربستان و امارات از 23خرداد سال جاری به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز كردند كه تاكنون با مقاومت نیروهای ارتش و كمیته های مردمی این كشور روبه رو شده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این كشور شده است.
شبد**1480**1379