۱۷ آبان ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۱۰
کد خبر: 83092897
۰ نفر
گرامیداشت سالروز ورود امام رضا (ع) به ابركوه

یزد - ایرنا - مردم ابركوه، عصر روز پنجشنبه در مراسمی، سالروز ورود امام رضا (ع) در سال 195 هجری به این شهر را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، همزمان با یكهزار و دویست و دومین سالروز ورود امام هشتم شیعیان (ع) درسفر مدینه تا مرو و گذر از ابركوه، كاروانی نمادین با تجهیزات و امكانات آن زمان به صورت سنتی از میدان امام حسین (ع) حركت و پس از عبور از خیابان ها و گذر از بافت قدیم وارد مسجد بیرون محل بیتوته آن امام رئوف شدند.
عاشقان آن حضرت در سالروز شهادت امام رضا (ع) با آیین زنجیر زنی ، سینه زنی و چاووش خوانی با ورود نمادین شبه كاروان امام رضا (ع)، جانانه از آن استقبال كردند.
دلبختگان آن حضرت با ذكر صلوات خاصه امام رضا(ع) ، زمزمه كنان صحنه های به یاد ماندنی خلق و فضای شهر را بار دیگر با ورود این كاروان معطر كردند.
در این آیین كه مسولان محلی، مردم و جمعی از خدام حرم مطهر امام رضا (ع) حضور داشتند، یكی از مداحان اهل بیت (ع) به مناسبت سالروز شهادت امام (ع) به مدیحه سرایی و عزاداری پرداخت .
بنا به گزارش هیات مكتب الرضا (ع) ابركوه ، بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی در گزارشی به این هیات اعلام كرده كه 17 آبان سال 195 هجری شمسی، تبرك قدوم امام رضا (ع) به ابركوه است.
ابركوه با داشتن 400 اثر تاریخی و 125 اثر طبیعی و معنوی ثبت شده در آثار ملی ایران یكی از قدیمی ترین شهرهای ایران و جزو 14 شهر نمونه گردشگری است.
مركز شهرستان 53 هزار نفری ابركوه در 140 كیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 6197