بيرالوند: درآينده براي طلاي مجموع به روي تخته خواهم رفت

تهران - ايرنا - دارنده مدال برنز وزنه برداري جهان در تركمنستان، گفت: سال اولي بود كه در مسابقات بزرگسالان جهان حضور پيدا كردم و در آينده براي مدال طلاي مجموع به روي تخته خواهم رفت.

به گزارش پنجشنبه شب ايرنا؛ «رضا بيرالوند» درخصوص كسب مدال طلاي حركت دوضرب و برنز مجموع در مسابقات دسته 102 كيلوگرم جهان در تركمنستان، اظهار داشت: در حركت يك ضرب به دليل آسيب ديدگي كه داشتم قدري از رقبا عقب افتادم اما خدا را شكر موفق شدم در دو ضرب جبران كنم.
وي با اشاره به اينكه با درد وزنه مي زده است، افزود: تنها به عشق مردم ايران وزنه زدم و به طور حتم با دعاي خير آنان توانستم مدال بگيرم.
دارنده مدال برنز وزنه برداري جهان درباره كسب مدال طلاي دو ضرب ادامه داد: كار خيلي سختي داشتم و رقابت نزديك، فشرده و حساس بود. اما خوشحالم كه هر دو نماينده ايران در اين وزن طلا گرفتند.
بيرالوند دراين باره اضافه كرد: در تمرينات و در حركت يك ضرب خيلي خوب و وزنه 190 كيلوگرم را هم زده بودم اما به دليل آسيب‌ديدگي‌هايي كه داشتم در يكضرب عقب افتادم و نتوانستم همانند تمرينات وزنه بزنم.
وي ادامه داد: البته در حركت دو ضرب در مسابقه خوب ظاهر شدم. سال اول حضورم در رده سني بزرگسالان بود و با ياري خدا در سال هاي بعد به دنبال كسب مدال طلاي مجموع خواهم بود.
رده بندي نهايي رقابت هاي وزنه برداري دسته 102 كيلوگرم مسابقات قهرماني جهان تركمنستان از قرار زير است:
1- علي هاشمي از ايران با ركورد 179 يك ضرب، 217 دوضرب و مجموع 396 كيلوگرم (طلاي مجموع، نقره يك ضرب و برنز دوضرب)
2- ديمتري چوماك از اوكراين با ركورد 176 يك ضرب، 217 دوضرب و مجموع 393 كيلوگرم (2مدال نقره دوضرب و مجموع و برنز يك ضرب)
3- رضا بيرالوند از ايران با ركورد 175 يك ضرب، 218 دوضرب و مجموع 393 كيلوگرم (طلاي دوضرب و برنز مجموع)
4- اكبر ژورايوف از ازبكستان با ركورد 180 يك ضرب، 212 دوضرب و مجموع 392 كيلوگرم (طلاي يك ضرب)
گفتني است، «سهراب مرادي» روز گذشته و در مسابقات دسته 96 كيلوگرم با مهار وزنه 186 كيلوگرم در يكضرب، 230 كيلوگرم در دوضرب و مجموع 416 كيلوگرم، به سه مدال طلاي دسته 96 كيلوگرم دست يافت و فاصله ركوردي قابل توجهي را با نفرات برتر دسته 102 كيلوگرم ايجاد كرد.
شبد**ورزشي**9144 **1067**1379