۱۷ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 83092843
۰ نفر
گردشگری زیر باران

شهركرد- ایرنا- گردشگران با وجود بارش های پراكنده در چهارمحال و بختیاری، روز پنجشنبه از جاذبه های طبیعی و سیاحتی این استان دیدن كردند.

به گزارش ایرنا، كانون های گردشگری چهارمحال وبختیاری به ویژه بقاع متبركه و صحن امامزادگان در تعطیلات پایانی ماه صفر امسال با استقبال گردشگران همراه شد و برخی از گرشگران با وجود وزش باد پاییزی چادرهای مسافرتی خود را برپا كردند.
مسیر گردشگری چهارمحال و بختیاری در روزهای سرد پاییزی در آبانماه، با وجود بارش های رگباری و پراكنده در سطح شهرها و روستا با حضور گردشگران رنگ و بوی بهاری به خود گرفت.
با فرارسیدن ماه ربیع الاول، تعدادی از مردم پس از 2 ماه عزاداری، راهی كانون های گردشگری شدند.
پاییز زرد چهارمحال و بختیاری، یكی از رویایی ترین مسیرهای گردشگری برای طبیعت گردان است كه در تعطیلات نیمه آبان، تعدادی از گردشگران اصفهان و خوزستان و شیرازی را جذب خود كرده است.
چهارمحال و بختیاری سرزمینی مرتفع در فلات مركزی ایران است و قلمرو این استان 16 هزار و 403 كیلومتر مربع و بیست و دومین استان كشور از نظر مساحت است.
این استان از شمال و مشرق به اصفهان، از مغرب به خوزستان، از جنوب به كهگیلویه و بویراحمد و از سمت شمال غربی به لرستان محدود می‌شود و دارای 16 قله مرتفع با ارتفاع بیش از سه هزار و 500 متر مربع است و قله 4 هزار و 548 متری زردكوه در آن قرار دارد.
مسیر شهركرد به زاینده رود تا خروجی سد زاینده رود به طول 60 كیلومتر و مسیر شهركرد به كوهرنگ به طول 90 كیلومتر ، از مهمترین این محورهای گردشگری است كه همواره با استقبال علاقه مندان سیر و سفر مواجه است.
وجود راه های مطلوب از لحاظ مسافت كوتاه و دسترسی آسان، امكانات رفاهی و خدماتی، امنیتی و جاذبه های طبیعی و دیدنی را از ویژگی های مسیرهای گردشگری است و وجود اماكن و ابنیه تاریخی، فرهنگی، معنوی، قابلیت های فرهنگی را از ویژگی های محورهای گردشگری شهری است.
هم اكنون 250 كانون گردشگری شناسایی شده در امتداد مسیرهای گردشگری این استان وجود دارد كه در این مسیرها واحدهای پذیرایی بین راهی و مراكز اقامتی شامل هتل، مهمانسرا و مهمانپذیر فعال است.
در حال حاضر به طور میانگین، چهارمحال و بختیاری سالانه پذیرای بیش از یك میلیون گردشگر داخلی است كه در پاییز امسال گردشگران نیز به این استان سفر كرده اند.
‎ 12روستای هدف گردشگری در این استان شناسایی شده است و این روستاها با قابلیت هایی شامل نوع بافت معماری، ویژگیهای فرهنگی و اقلیمی منحصر بفرد، جاذبه های طبیعی و صنایع دستی میزبان گردشگران پاییز است.
روستاهایی بی نظیری چون یاسه چاه، هوره ، چلوان و سوادجان و روستای آورگان به عنوان گردشگری روستایی در حال حاضر مورد توجه بیشتر گردشگران قرار دارد.
روستاهای دزك و دستگرد امامزاده ،سرآقاسید در شهرستان كوهرنگ، آتشگاه در لردگان و روستای ده چشمه از جمله روستاهای هدف گردشگری هستند كه گردشگران توجه خاصی به آنها دارند.
محور گردشگری زاینده رود در چهارمحال وبختیاری از بناهای تاریخی نظیر پل زمانخان، روستاهای هدف همچون سوادجان، هوره ،یاسه چاه و طبیعت زیبای زرد و قرمز حاشیه رودخانه زاینده رود هر ساله شاهد حضور انبوه گردشگران است.
منطقه سامان به لحاظ وجود باغات انبوه بادام، هلو و گردو در پاییز جلوه رنگارنگی به خود می گیرد و پل تاریخی زمانخان چون ˈنگینی ˈبررونق گردشگری این مكان سیاحتی افزوده است.
به گزارش ایرنا، هواشناسی چهارمحال و بختیاری اعلام كرده است، در 48 ساعت آینده نیز صاف تا كمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و در هوای استان قسمتی تا نیمه ابری گاهی وزش باد به تدریج افزایش ابر و بارش پراكنده است.
شهرستان سامان در 20 كیلومتری شهركرد قرار دارد و بخشی از رودخانه زاینده رود از این شهرستان عبور می كند.
2097