تيم هاي شيرازي ميزبان فوتسال ليگ برتر بانوان هستند

شيراز-ايرنا- پويندگان فجر و پارس آرا شيراز در هفته دوازدهم رقابت هاي فوتسال برتر بانوان كشور در شيراز ميزبان تيم هاي نفت آبادان و مس رفسنجان هستند.

به گزارش ايرنا، تيم صنعت فجر شيرازدر اين هفته در ساعت 10 روز نوزدهم آبان در سالن نصيري شيراز به مصاف تيم نفت آبادان مي رود و با توجه به اينكه اين 2 تيم در رده چهارم و پنجم هستند و يك امتياز اختلاف با هم فاصله دارند، حساس ترين ديدار هفته را برگزار مي كنند.
هم اينك با فاصله گرفتن تيم هاي ملي اهواز با 33 امتياز و نامي نو اصفهان با 28 امتياز در صدر جدول به نظر مي رسد گرفتن سهميه اين 2 تيم مدعي قهرماني بسيار سخت باشد.
پس از اين دو تيم، تيم دختران كوير كرمان 18 امتيازي است و نفت آبادان و فجر شيراز هم كه به ترتيب 17 و 16 امتياز دارند براي كسب دو سهميه ديگر براي حضوردر مرحله پلي آف با هم رقابت خواهند داشت اگر چه مس رفسنجان هم با 15 امتياز شانس گرفتن سهميه را دارد.
شاگردان ستاره زارع سر مربي تيم فجر با وجود داشتن بازيكنان خوبي همچون شهين افلاكي و مريم چرخاوي كه از گلزنان برتر ليگ هستند و ديگر بازيكنان جوان، عزم خود را جزم كرده اند تا سهميه حضور در مرحله حذفي را بدست آورند و براي تحقق اين امر بايد ازسد تيم نفت آبادان بگذرند.
فجري ها به حساسيت اين بازي به خوبي آگاه هستند و با شناختي كه از حريف خود دارند، قدر اين بازي خانگي را مي دانند و اجازه نخواهند داد ميهمان با دست پرُ شيراز را ترك كند.
تيم نفت آبادان نسبت به تيم فجر آمار خوبي در دفاع دارد و اگرچه در خط حمله از فجر ضعيف تر است و بايد ميزبان ازضعف حريف استفاده نمايد ودروازه اين تيم را باز كند.
فجري ها نسبت به نفت آبادان از خط حمله زهردار تري بر خوردارهستند و همين نقطه قوت مي تواند فرصت مناسبي براي شاگردان زارع باشد و قدر موقعيت ها را بدانند و دروازه ميهمان را بارها باز كنند.
تيم فجردر صورت پيروزي برابر نفت آبادان و توقف تيم دختران كوير كرمان برابر استقلال رشت مي تواند تا رده سوم جدول صعود كند و خيال خود را تا حدودي براي قرار گرفتن در جمع چهار تيم راحت تركند.
اما تيم پارس آرا شيراز ديگر نماينده فارس در ليگ برتر كه اولين سال خود را در اين سطح تجربه مي كند با تيم جواني كه دارد نتايج بدي تاكنون نگرفته و اين تيم تازه وارد به دنبال آن است تا با قرار گرفتن در ميانه جدول سهميه خود را در ليگ برتر حفظ كند.
اين تيم در هفته دوازدهم پس از بازي تيم هاي نفت و فجر در سالن نصيري شيراز ميزبان تيم مس رفسجان است كه با 15 امتياز در رده هفتم جدول قرار دارد و تيم پارس آرا هم با 12 امتياز هشتم است و نبرد اين دو تيم براي قرار گرفتن در رده هاي بالاتر جدول نيز ديدني است.
آمار و ارقام نشان مي دهد كه تيم مس هم در دفاع و هم در حمله نسبت به تيم شاگردان نجمه برزگر سر مربي تيم پارس رتبه بهتري دارد اما اين دليل نمي شود كه تيم ميزبان نتواند از پس اين تيم برآيد.
همه اميد هاي تيم پارس آرا به ساق هاي پرستو كُهن بهترين گلزن اين تيم كه سابقه بازي ملي دارد است كه بتواند دروازه تيم ميهمان را بازكند و موجب پيروزي تيمش شود.
هم اينك در جدول رده بندي پس از هفته يازدهم تيم ملي حفاري اهواز با 33 امتياز در صدر جدول بسر مي برد، نامي نو اصفهان با 28 امتياز دوم است و تيم دختران كوير كرمان هم با 18 امتياز رده سوم را به خود اختصاص داده تيم هاي نفت آبادان و فجر شيراز هم در تعقيب اين تيم هستند.
در رقابت هاي فوتسال برتر بانوان كشور 11 تيم حضور دارند و پس از انجام ديدارهاي رفت و برگشت چهار تيم نخست جدول به مرحله حذفي ( پلي آف ) براي تعيين تيم قهرمان صعود خواهند كرد.
7368/ 1876