هفت گروه نمایشی به جشنواره تئاتر استان سمنان راه یافتند

سمنان- ایرنا- مسئول انجمن نمایش استان سمنان گفت: هفت گروه نمایشی در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان با یكدگیر به رقابت می‌ پردازند.

رحیم موسی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیست و نهمین دوره جشنواره تئاتر و دومین جشنواره نمایشنامه نویسی استان سمنان از 18 تا 20 آبان 97 در شهر سمنان برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: هیات های انتخاب آثار این جشنواره پس از بازبینی 20 اثر نمایشی در استان سمنان، هفت نمایش را برای شركت در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان سمنان انتخاب كردند.
وی تصریح كرد: بازبینی آثار متقاضیان شركت در جشنواره تئاتر به صورت زنده و با تمام امكانات اجرایی از چهارم تا دهم آبان 97 در شهرستان‌های این استان انجام شده است.
مسئول انجمن نمایش استان سمنان گفت: جشنواره استانی تئاتر از جمعه 18 آبان به مدت سه روز در سمنان آغاز می شود و اختتامیه بیست‌ و نهمین جشنواره تئاتر و دومین جشنواره نمایشنامه ‌نویسی استان همزمان در 20 آبان برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، 20 اثر در بخش جشنواره تئاتر و 10 اثر در بخش جشنواره نمایشنامه‌نویسی از شهرستان‌های استان سمنان متقاضی حضور هستند كه در این میان شهرستان سمنان با 10 نمایش و هفت نمایشنامه‌ بیشترین متقاضی را داشت.
به گزارش ایرنا، «هزارشلاق» به كارگردانی محمدعلی دانشگر، «شب‌بخیر جناب كنت» به كارگردانی جواد رفیعیان، «نام همه مصلوبان عیسی است» به كارگردانی بهار ذوالفقاری هرسه از شهرستان سمنان، «چیزی شبیه زندگی» به كارگردانی حسن سرچاهی از شهرستان شاهرود، «شب‌های آوینیون» به كارگردانی حسین نصیری از شهرستان گرمسار، «عاشقانه‌های دو بازمانده از یك جنایت جنگی» به كارگردانی حسین سلطانعلیان از شهرستان مهدیشهر، و «تكرار پاییز» به كارگردانی روح‌الله صفا از شهرستان سرخه به منظور شركت در رقابت در این دوره انتخاب شدند.
7342/6103