آیین سوگواری شهادت امام رضا(ع) در دفتر رهبرانقلاب درقم برگزار شد

قم - ایرنا - مراسم سوگواری سالروز شهادت امام رضا (ع) روز پنجشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم، مسئولان، روحانیان و فضلای حوزه علمیه در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر رهبر معظم انقلاب در قم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم در این آیین با اشاره به اهمیت زیارت قبور امامان معصوم اظهار داشت: طبق روایت ها زیارت قبر مطهر حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) بالاترین ثواب را دارد.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی افزود: بنابر روایات مختلف زیارت قبر امام رضا(ع) نیز اجر و ثواب زیادی دارد ولی در مجموع وقتی كل روایت هایی كه برای ارزش زیارت ائمه اطهار(ع) نقل شده را بررسی می كنیم، زیارت هیچ امامی به اندازه حضرت سید الشهدا(ع) ثواب ندارد، و بعد به زیارت امام رضا(ع) تاكید زیادی شده است.
وی زیارت مرقد امام هشتم را برطرف كننده نیازهای مادی و معنوی انسان ها دانست و گفت: زیارت آن امام همام زنگار را از دل ها می زداید، و آسیب هایی كه به قلب در اثر عوارض دنیا حادث شده را نیز از بین می رود، و به شرطی كه همراه با معرفت و شناخت باشد.
استاد حوزه علمیه قم گفت: پیامبر اسلام(ص) پس از حضرت فاطمه زهرا (س) امام رضا(ع) را نیز پاره تن خود خطاب كردند، و وعده دادند، هر كس هر گرفتاری و پریشانی در دنیا دارد، برای رهایی از آن به زیارت آن امام همام برود.
قم در سالروز شهادت ثامن الحج حضرت علی بن موسی الرض(ع) غرق در سوگ و ماتم است و جمع كثیری از شیعیان و محبان اهل بیت در قالب دسته ها و هیات های مذهبی با حضور در اماكن مهم این شهر مقدس بویژه حرم حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمكران، بقاع متبرك امامزادگان، مساجد، حسینیه ها، تكایا و بیوت علما و مراجع تقلید برای غربت و مظلومیت خاندان عصمت و طهارت اشك ماتم ریختند.
امام رضا (ع) در یازدهم ذی‌القعده سال 148 هجری در مدینه متولد شد و پس از 20 سال امامت در پایان ماه صفر سال 203 قمری، به دست مامون خلیفه عباسی به شهادت رسید.
7403/ 6133/