اجتماع عظيم عزاداران رضوي در مشهد برگزار شد

مشهد- ايرنا- همزمان با سالروز شهادت حضرت امام علي بن موسي الرضا(ع) عصر پنجشنبه اجتماع عظيم عزاداران رضوي با حضور جمع كثيري از زائران و مجاوران عزادار ايراني و غيرايراني از اقصي نقاط جهان در حرم مطهر رضوي در مشهد برگزار شد.

به گزارش ايرنا، همزمان با سالروز شهادت شمس الشموس حضرت رضا(ع) 277 هزار زائر پياده و عزاداران چهار هيات مذهبي در صحن جامع رضوي حرم مطهر گرد هم آمدند و پس از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت آيت الله علم الهدي نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي اجتماع بزرگ عزاداران رضوي را تشكيل دادند.
از صبح امروز رواقها و صحنهاي بارگاه مطهر رضوي مملو از دسته هاي عزاداري زائران و مجاوران سوگوار بود. هياتهاي مذهبي عزادار سينه زنان و زنجيرزنان خود را به حرم مطهر امام رضا(ع) رساندند و آيين عزاداري را در اين مكان ادامه دادند.
به همين منظور 700 ايستگاه براي پذيرايي از عزاداران رضوي در مشهد و خيابانهاي منتهي به حرم رضوي برپا شد تا از زائران سوگوار پذيرايي كنند.
پيش از اجتماع عظيم عزاداران رضوي نيز آيت الله سيد احمد علم الهدي امام جمعه مشهد در جمع سوگواران سخنراني كرد و بعد از اقامه نماز، ذاكران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) به روضه خواني و نوحه خواني پرداختند.
3027/7489/1858