زنده یاد هوشنگی شخصیتی ممتاز در خانواده رسانه ای كشور بود

تهران- ایرنا- هادی خانیكی با اشاره به فعالیت های مرحوم حمید هوشنگی، از پیشكسوتان معاون اسبق خبر ایرنا، گفت: وی شخصیت ممتازی در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا و خانواده بزرگ رسانه ای كشور بود.

زنده یاد هوشنگی كار خبر را از سال 1352 در رادیو تلویزیون ملی ایران آغاز كرد، وی كه دانش آموخته رشته روزنامه نگاری بود با استفاده از تجارب كار و تحصیل در غرب توانست نقش موثری در تحولات سال های ابتدای انقلاب در ایرنا ایفا كند.
هوشنگی كه ماموریت های مختلفی از جمله معاونت خبر و ریاست دفتر لندن را در ایرنا به انجام رسانده بود، صبح امروز (پنجشنبه 17 آبان) و بعد از دو سال مبارزه با بیماری سرطان در سن 70 سالگی دنیا را وداع كرد.
خانیكی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد مرحوم هوشنگی اظهار داشت: او از روزنامه نگاران خوش سابقه و فهیمی بود كه سابقه آشنایی من و او به فعالیت وی در ایرنا مربوط می شود.
استاد دانشگاه علامه طباطبایی افزود: مرحوم هوشنگی در كنار مرحوم احمد بورقانی، معاون مطبوعاتی اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست دفتر ایرنا در سازمان ملل و سخنگوی ستاد تبلیغات جنگ، در ستاد تبلیغات جنگ از چهره های فعال و پرانرژی به شمار می آمد.
وی با اشاره به دغدغه مندی مرحوم هوشنگی برای روزآمدسازی فضای رسانه ای كشور تاكید كرد: حضور زنده یاد هوشنگی در كشورهای دیگر و به خصوص دغدغه ای كه برای روزآمد كردن كار اطلاع رسانی داشت از او شخصیت ممتازی در ایرنا و خانواده بزرگ تر رسانه ای كشور ساخته بود.
نویسنده كتاب قدرت جامعه مدنی و مطبوعات ادامه داد: با اینكه مرحوم هوشنگی سال ها در سطوح مختلف مدیریتی خبرگزاری ایرنا كار كرده و تجربه اندوخته بود، به یاد دارم همه جا در كنار روزنامه نگاران و شبكه های اطلاع رسانی دولتی و غیردولتی بود.
وی با یادآوری دوران حضور مرحوم هوشنگی به همراه زنده یاد بورقانی در ایرنا گفت: در این دوران كه من و جمعی از روزنامه نگاران در روزنامه كیهان بودیم، در شرایطی كه جنگ مساله اصلی كشور بود، رابطه بسیار دوستانه ای بین این روزنامه و خبرگزاری اصلی كشور وجود داشت.
این فعال حوزه رسانه مرحوم هوشنگی را روزنامه نگاری صمیمی دانست و افزود: او انسانی فروتن و توانا و بی ادعا بود، متاسفانه توانایی ها و قدرت فهم خبری و تحلیلی او بیشتر از آن چیزی بود كه جامعه ارتباطی كشور به آن وقوف پیدا كرد.
خانیكی با اشاره به دیدار دو سال قبل با زنده یاد هوشنگی تاكید كرد: او فروتن، خوش فكر، صمیمی و شجاع و آگاه به نوآوری های حرفه ای بود.
به گفته امیر هوشنگی برادر زنده یاد حمید هوشنگی پیكر آن مرحوم در بهشت سكینه در كرج به خاك سپرده می شود. همچنین روز یكشنبه (20 آبان) مراسم ختمی در مسجد نور از ساعت 13:30 تا 15 برای گرامی داشت یاد وی برپاست.
**9157**1601**