كارگروه تدوین برنامه سند الگوی ایرانی اسلامی تشكیل شد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: كارگروه ارائه برنامه های این وزارتخانه برای تحقق اهداف سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت تشكیل شده است.

«محمدجواد آذری جهرمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این كارگروه وظیفه دارد اهداف و راهكارهای متناسب با پیشرفت دیجیتالی را تدوین و در اختیار تدوین سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت قرار دهد.
وی ادامه داد: تلفیق صنعت فناوری اطلاعات با سایر صنایع كه انقلاب دیجیتال را شكل داده و اقتصاد دیجیتال را پایه گذاری می كند، حائز اهمیت است و در دوران آینده هم این موضوع نمی تواند از معرض دید بیرون باشد.
آذری جهرمی خاطرنشان ساخت: برهمین اساس ما هم بنا را بر این گذاشته ایم تا در این برنامه و تولید آن و دادن نظرات مشاركت جدی داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، در پی تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، كه در آن اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و اُفق مطلوب كشور در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی 22 مهر ماه امسال با ابلاغ آن، دستگاهها، مراكز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تكمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.
ایشان همچنین مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را موظف كردند كه با مشورت مراجع مندرج در ابلاغ، نظرات و پیشنهادهای تكمیلی را دقیقاً بررسی و بهره‌برداری كند و نسخه‌ی ارتقاء یافته الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را حداكثر ظرف دو سال آینده برای تصویب و ابلاغ ارائه نماید، به‌طوری‌كه از ابتدای قرن پانزده هجری شمسی اجرای این الگو با سرعت مطلوب آغاز و امور كشور بر مدار آن قرار گیرد.
این سند در 56 بند مسیر پیشرفت ایران اسلامی را تا سال 1444 ترسیم كرده است تا در آن زمان ایران از نظر سطح كلی پیشرفت و عدالت، در شمار چهار كشور برتر آسیا و هفت كشور برتر دنیا شناخته ‌شود و دارای ویژگی‌های برجسته جامعه اسلامی و خاستگاه تمدن نوین اسلامی ایرانی باشد.
**2078**2025