۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
کد خبر 83092631
۰ نفر
فعالان ستاد اربعين آستارا تجليل شدند

آستارا - ايرنا - فعالان و خادمان ستاد اربعين حسيني آستارا طي آئيني با حضور مسئولان و خيران در موكب امام زادگان اين شهرستان تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرماندار و رئيس ستاد اربعين آستارا شامگاه چهارشنبه در اين آئين گفت: از همه ظرفيت هاي شهرستان براي استقبال از زائران خارجي اربعين استفاده و اسكان و هدايت زوار، بدون مشكل و حادثه اي انجام شد.
يونس رنجكش اظهار داشت: علاوه بر ورود روزانه بيش از 2 هزار تبعه جمهوري آذربايجان به آستاراي ايران، ورود زائران خارجي از مرز آستارا از 6 هزار نفر در سال 95 به 12 هزار نفر در سال جاري افزايش يافته و نشانگر اهميت و امنيت مرز زميني اين شهرستان است.
وي با بيان اين كه سال به سال بر شمار زائران وارد شده از آستارا افزوده خواهد شد خاطرنشان كرد: بايد زيرساخت هاي گمرك اين شهرستان با توسعه يابد و خادمان و فعالان ستاد اربعين، مايه افتخار همگان هستند.
امام جمعه آستارا نيز در اين آئين گفت: خادمان زائران خارجي در 2 موكب خدمات ارائه مي دادند و اداره اوقاف و امور خيريه اين شهرستان در ستاد اربعين، نقش بسيار مهم و ارزنده اي ايفا كرد.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: مشاركت خيران براي پذيرايي از زائران، خوب و رضايت بخش بود و خوشبختانه سال به سال بر جمع عاشقان امام حسين (ع) افزوده مي شود.
اسماعيل آزاد مرد مسئول موكب امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) آستارا هم گفت: حدود 12 هزار زائر در اين موكب با احسان و نذورات مردمي پذيرايي و پنج هزار نفر آنها در حسينيه و زائر سرا ساكن شدند.
در ادامه اين آئين، فعالان و خادمان ستاد اربعين با دريافت هدايايي تجليل و تعدادي از آنها به قيد قرعه براي تشرف رايگان به كربلا و مشهد انتخاب شدند.
ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) هستند و در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند و آستان مقدس آنها در هفت كيلومتري جاده آستارا به رشت واقع است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124 /6030