آئين پياده روي بازماندگان ارض توس در ورامين برگزار شد

تهران – ايرنا - همزمان با سالروز شهادت هشتمين اختر آسمان امامت و ولايت حضرت امام رضا (ع)، بسياري از مردم ورامين در قالب كاروان جاماندگان ارض توس پاي پياده به سمت پيشوا مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر امام رضا(ع) حركت كردند.

به گزارش ايرنا ، هزاران نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت و ارادتمندان آستان امام هشتم شيعيان جهان ، حضرت امام رضا(ع) روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل مسجد حضرت امام سجاد(ع) ورامين و برپايي مراسم عزاداري، حركت خود را به سمت شهرستان پيشوا ، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) آغاز كردند تا از راه دور عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز كنند.
جاماندگان ارض توس ، مسير 10 كيلومتري ورامين تا پيشوا را با پاي پياده طي كردند و با عزاداري و سينه زني اين مصيبت عظما را محضر امام زمان (عج) تسليت عرض كردند.
در طول مسير ، مردم مناطق مختلف ورامين و شهرستان پيشوا نيز به اين كاروان اضافه شدند تا به همراه اين افراد خود را به محل مراسم عزاداري شهادت امام رضا (ع) در پيشوا برسانند.
بسياري از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در طول مسير با برپايي موكب، از كاروانيان پذيرايي كرده و آنان را همراهي مي كردند.
عزاداران و شركت كنندگان در اين مراسم معنوي پس از حضور در شهرستان پيشوا ، در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) در كنار ده ها هيأت عزاداراي به نوحه سرايي پرداخته و با قرائت خطبه امام رضا(ع) ، اين مصيبت عظما را خدمت برادر ايشان تسليت گفتند.
تهرام/7254//1348