مراسم سالروز وفات پيامبر اسلام در كرمانشاه برگزار شد

كرمانشاه - ايرنا - مراسم سالروز رحلت پيامبر گرامي اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) روز چهارشنبه همزمان با 28 صفر با حضور هيات هاي مذهبي و عزاداران كرمانشاهي در مسجد جامع اين شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم مردم عزادار و مومن كرمانشاه در سوگ رحلت حضرت محمد (ص) آخرين پيامبر الهي و شهادت امام حسن مجتبي (ع) به عزاداري و زنجير زني پرداختند.
يكي از اساتيد حوزه علميه قم در اين مراسم اظهار داشت: نقشه ها و تهاجم فرهنگي دشمنان نمي تواند جوانان را از مسير روشن رسول خدا (ص) منحرف كند.
حجت الاسلام «محمدحسن پاكراه» افزود: جهان اسلام بارها با حضور در تجمع هاي بزرگ ديني اثبات كرده كه همواره از ارزش هاي ناب اسلامي دفاع مي كند.
وي از پياده روي اربعين به عنوان يكي از همين رويدادهاي بزرگ فرهنگي و ديني ياد كرد و گفت: اين رويداد هم اكنون به يك مقوله بزرگ بين المللي تبديل شده و اجتماع بزرگ حسيني جهانيان را تحت تاثير قرار داده و موجب حيرت همگان شده است.
وي با بيان اينكه پروردگار در قبال نعمت هاي بي شمار منتي بر سر بندگان قرار نداده، افزود: اين نعمت ها بي پايان و بدون حد و مرز است و بايد به خوبي از آن استفاده و برنامه زندگي خود را براساس دستورات اسلام تنظيم كرد.
اين استاد حوزه علميه قم اضافه كرد: بعثت و پيامبري رسول خدا (ص) معنويت و انسانيت را آن هم در بين مردمي كه با كوچكترين آداب اخلاقي بيگانه بودند رواج داد و آنان را از دوران جاهلي دور ساخت.
وي از تقوا، صبر و بردباري، توحيد و اخلاق به عنوان خصوصيات شاخص پيامبر (ص) ياد كرد و گفت: تمسك به قرآن و اهل بيت (ع) از تاكيدهاي پيامبر اعظم (ص) به همه مسلمانان است كه رعايت آن موجب رستگاري است.
حجت‌الاسلام پاكراه ، با تاكيد براينكه مكتب پيامبر(ص) شاگردان بسياري را پرورش داده، گفت: چراغ هدايت در مكتب رسول خدا (ص) برافروخته و روشن شد و جهان را نوراني ساخت، ايشان توانست به ياري پروردگار بساط شرك را از بين ببرد.
وي با تاكيد براينكه پيامبر اسلام (ص) بهترين هدايتگر و الگوي جامع بشري است، اضافه كرد: هم اكنون براي تداوم اين مسير و حفظ آن مسئوليت سنگيني برعهده داريم.
اين استاد حوزه علميه يادآور شد، اين حمايت بايد در عمل با دفاع از ارزش هاي اسلامي و سبقت گيري در انجام امور خير نشان داده شود.
پاكراه از نصرت زباني به عنوان يكي ديگر از ويژگي هاي ياران تربيت يافته مكتب پيامبر ياد كرد و گفت: پروردگار بي نياز است و انسان براي رستگاري به حركت در مسير واحد و پيروي از فرستادگان وي نياز دارد كه بايد همه جوانان را با اين مسير آشنا كرد.
اين مفسر قرآن كريم بر تلاش نهادهاي فرهنگي و ديني در راستاي ترويج ارزش ها ناب اسلام و مكتب پيامبر (ص) در بين نوجوانان و جوانان تاكيد كرد.
ذكر مصيبت و قرائت زيارت پيامبر اكرم (ص) به همراه اجتماع دسته جات عزاداري و سينه زني از ديگر برنامه هاي عزاداري در 28 ماه صفر شهر كرمانشاه بود.
7460/8066