سرنشینان 71 دستگاه خودرو گرفتار برف نجات یافتند

ساری - ایرنا - معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران گفت كه شب گذشته به دنبال بارش برف در بلندی های استان، نیروهای امدادی این جمعیت سرنشینان 71 دستگاه خودرو گرفتار در برف را از در راه ماندگی نجات دادند.

غلامعلی فخاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه این خودروها در اثر بارش برف در جاده كندوان زمین گیر شده بودند كه با كمك نیروهای امدادی هلال احمر مازندران از برف بیرون كشیده شدند.
وی گفت: همچنین با توجه به این كه بارش برف موجب ترافیك در جاده ها شده بود برخی از مسافران درون تونل كندوان گیر افتاده بودند كه به وسیله نیروهای امدادی پس از اكسیژن تراپی، بیرون آورده شدند.
او تعداد افراد گرفتار و محبوس در تونل كندوان را 17 نفر اعلام كرد و افزود: قرار گرفتن خودروها در داخل تونل و انتشار دود این وسایل نقلیه سبب كاهش اكسیژن شده بود كه وقوع این حادثه در تونل كندوان باعث شد تا نیروهای امدادی با شیوه اكسیژن تراپی به كمك افراد بشتابند.
فخاری تعداد پایگاه های امداد و نجات جاده ای و كوهستانی استان مازندران را 21 مورد اعلام كرد و گفت كه از شب گذشته تاكنون افزون بر فعال بودن این پایگاه ها، 100 نیروی امدادی پای كار برای ارایه خدمات در این مكان ها مستقر شده اند.
هواشناسی مازندران نیز در روزهای گذشته از بارش برف و آبگرفتگی از اواخر روز سه شنبه پانزدهم آبان خبر داد و اعلام كرد كه این وضعیت تا پایان - چهارشنبه - 16 آبان نیز ادامه خواهد داشت.
2096/1654