۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
کد خبر 83092031
۰ نفر
80 تانكر سوخت هوايي در اراك ساخته شد

اراك - ايرنا - رئيس هيات مديره يك شركت سازنده انواع تريلر در اراك گفت: 80 دستگاه تانكر سوخت هوايي در سال جاري به سفارش مشتريان داخلي و خارجي توسط مهندسان و كارگران اين شركت ساخته شده است.

«عبدالصمد انصاري» روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: 2 ميليارد و 400 ميليون ريال اعتبار براي ساخت اين تانكرها با ظرفيت 20 تا 60 هزار ليتر هزينه صرف شده است.
وي اظهار داشت: تانكر سوخت هوايي در فرودگاه ها براي تامين و ذخيره سازي انواع سوخت ويژه هواپيماها كاربرد دارد.
انصاري افزود: اين شركت براي توليد 28 دستگاه تانكر سوخت هوايي به سفارش داخل و كشورهاي آفريقايي در حال مذاكره است.
رئيس هيات مديره اين شركت سازنده انواع تريلر گفت: كشور كويت از ديگر مشتريان اين شركت است كه امسال پنج دستگاه را سفارش داده است و همچنين سه دستگاه درحال ارسال به خرمشهر است.
انصاري افزود: امسال براي توليد 20 تانكر با سرمايه گذاري شركت چيني در شيراز سفارش پذيرفته است.
وي اظهار داشت: براي توليد هر تانكر به طور ميانگين 40 هزار دلار هزينه صرف مي شود كه براي ورود مشابه اين محصول بايد 150 هزار دلار ارز از كشور خارج شود.
رئيس هيات مديره اين شركت سازنده انواع تريلر گفت: اين واحد توليدي از بخش خصوصي با آغاز جنگ و تحريم ها موفق شده است بخش هاي مهمي از تجهيزات از جمله دريچه سد كارون 2 و 3، تجهيزات پالايشگاهي، پتروشيمي، مخازن سوخت و سيلو سيمان را در داخل كشور توليد و از خروج ارز به خارج جلوگيري كند.
شركت شركت توليدي و صنعتي حنيفرام طراح و سازنده انواع مختلف بونكر حمل سيمان، تريلر كفي و كمر شكن، تانكر ذخيره و حمل سوخت، مخازن استنلس استيل، تريلر كمپرسي و همچنين برج هاي روشنايي و انواع تير چراغ برق است كه در سال 59 آغاز به كار كرده و در سال 84 به عنوان نماينده انحصاري يورك در ايران فعاليت خود را گسترش داد.
استان مركزي به عنوان دومين قطب صنعت كشور بيش از سه هزار واحد صنعتي و توليدي دارد.
6991/6013/