اتكا به اقتصاد مقاومتی و مردم راهكار مطمئن گذر از تحریم هاست

تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس با تاكید بر اینكه در تحریم ها باید اتكای ما به مردم و تقویت اقتصاد مقاومتی باشد، گفت: هرچقدر كشورها در این فضای تحریم با آمریكا همراهی كنند، از منافع خود دور می شوند و بر این اساس شاهد مخالفت جهانی با اقدامات یكجانبه واشنگتن هستیم.

علیرضا رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا برای ما این مهم است كه به نسبت تحریم هایی كه اعمال شده در مقابل آن مقاومت هوشمندانه صورت بگیرد تا بتوانیم از این مسیر عبور كنیم.
عضو هیات رییسه مجلس با یادآوری این مطلب كه اعمال تحریم ها علیه ایران موضوعی جدیدی نیست، افزود: قبلا هم آمریكایی ها اقدام به تحریم كرده بودند، بنابراین این تحریم ها تحریم هایی نیست كه موضوع جدیدی باشد و بتواند جمهوری اسلامی ایران را با مشكلات جدی مواجه كند.
وی ادامه داد: تحریم ها در موضوعات انرژی، حمل و نقل، بانكی و پولی است كه ایران قبلا نیز آنها را تجربه كرده و توانسته در برابر این تحریم ها مقاومت خوبی از خود نشان دهد و دوام بیاورد.
این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاكید كرد: نگاه ایران به تحریم ها این است كه اقتصاد مقاومتی را تقویت كند و از درون و با اتكای به مردم بتواند موارد را جبران كند.
سیام**1058**1535