مراسم سوگواري رحلت پيامبر اكرم(ص) در شوش برگزار شد

دزفول - ايرنا - مراسم سوگواري و عزاداري سالروز رحلت پيامبر گرامي اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) شامگاه سه شنبه در حرم حضرت دانيال نبي (ع) برگزار شد.

به گزارش ايرنا مردم مومن و ولايتمدار شهرستان شوش همزمان با 28 صفر با برگزاري آيين هاي عزاداري در حرم حضرت دانيال نبي (ع)، مرقد مطهر دعبل خزاعي و عبدالله بن علي(ره) در سوگ رحلت پيامبر اكرم(ص) و شهادت دومين امام شيعيان امام حسن مجتبي(ع) اشك ماتم ريختند و ارادت خود را به اهل بيت(ع) نشان دادند.
عزاداران اعم از مجاوران و زائران به صورت فردي و در قالب هيات هاي سينه زني و زنجيرزني با حضور در اين اماكن مقدس ضمن تسليت رحلت پيامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) به محضر حضرت وليعصر(عج) و رهبر معظم انقلاب عزاداري كردند.
آيين هاي مشابهي نيز با حضور عاشقان اهل بيت(ع) در مساجد، هيات ها و در مكان هاي مختلف شهر و روستا در شهرستان شوش برپا شد و مشتاقان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) با نواي مداحان در سوگ رحلت پيامبر مهرباني ها و شهادت فرزند امام اول شيعيان اشك ماتم ريختند.
مردم شوش امشب و فردا(چهارشنبه) با راه اندازي دسته هاي عزاداري به سمت حرم مطهر حضرت دانيال نبي (ع) حركت مي كنند.
عزاداران و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) در شهرهاي الوان، شاوور، حر و فتح المبين نيز با پوشيدن جامه سياه و سياهپوش كردن خيابان ها و برپايي آيين هاي ويژه و مجالس عزاداري در سالروز ارتحال نبي مكرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) به سوگ نشستند.
همچنين در مراسم 28 صفر هيات هاي زنجيرزن وسينه زني از شهرستان هاي شوشتر، گتوند، آبادان، خرمشهر، شادگان، اهواز، كارون، سوسنگرد، دزفول و شهرهاي زير 25 هزار نفر شمال خوزستان با حضور در حرم مطهر حضرت دانيال نبي (ع) به عزاداري مي پردازند كه اين مراسم بصورت زنده از شبكه استاني خوزستان پخش مي شود.
حضرت محمد(ص) در 17 ربيع الاول عام الفيل در شهر مكه چشم به جهان گشود؛ پدر پيامبر(ص)، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر 2 از قبيله بزرگ قريش بودند؛ آن حضرت در سن 40 سالگي به مقام رسالت رسيد و به مدت 23 سال عهده ‏دار امر رسالت و نبوت بود؛ پيامبر(ص) در 28 صفر سال 11 هجري قمري و در سن 63 سالگي از دنيا رفت.
امام حسن(ع) فرزند امام علي بن ابيطالب(ع) و حضرت فاطمه(س) در شب نيمه ماه مبارك رمضان، سال سوم هجرت در شهر مدينه ديده به جهان گشود؛ ايشان در سن 37 سالگي به مقام امامت رسيد؛ آن حضرت در 28 صفر سال 50 هجري قمري و در 47 سالگي به شهادت رسيد.
7280/3022