رزمايش پدافند غيرعامل حملات هوايي در مدارس شهرري برگزار شد

شهرري ـ ايرنا ـ شهردار منطقه 20 گفت: با هدف افزايش آمادگي دانش آموزان رزمايش پدافند غيرعامل با موضوع حملات هوايي در مدارس شهيد ناصري و آزادگان شهرري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 20، فرهاد افشار در اين باره اظهار داشت: وجود پالايشگاه تهران، انبار پخش فرآورده اي نفتي، حرمين امام خميني (ره) و عبدالعظيم حسني(ع) در جنوب تهران احتمال حمله هوايي دشمن را به اين منطقه بالا برده و به همين جهت سناريو فرضي رزمايش پدافند غيرعامل با موضوع بمباران هوايي در مدارس اين منطقه برنامه ريزي و اجرا شد.
وي افزود: در اين مانور فرضي بر اثر حمله هوايي دشمن و اصابت بمب به مدارس شهيد ناصري و آزادگان در محله سيزده آبان ناحيه 3 منطقه 20 بخشي از ساختمان آن تخريب و تعدادي از دانش آموزان و اولياء مدرسه زخمي شدند كه با تشكيل ستاد پيشگيري و مديريت بحران، قبل از اعزام دستگاه هاي امداد رسان و خدمات رسان عمليات پناه گيري دانش آموزان در محل امن و انتقال به پناهگاه هاي واقع در مدارس انجام شد.
شهردار منطقه 20، هدف از برگزاري اين مانور را افزايش آمادگي، هماهنگي و سرعت تصميم گيري در مواجهه با تهديدات و هماهنگي ميان ارگان ها و سازمان هاي ذيربط اعلام كرد و گفت: با حضور عوامل آتش نشاني، هلال احمر و اورژانس تهران، عمليات ايمن سازي محدوده حادثه، تمرين كاهش تلفات و خسارات ناشي از تهديدات، كنترل و اطفاء حريق، جستجو و آواربرداري و همچنين انتقال مجروحين انجام شد.
افشار يادآور شد: حفظ امنيت و كنترل تردد افراد و خودروهاي عبوري و امدادي توسط كميته امنيتي و انتظامي، قطع و وصل شريانهاي حياتي احصاء نقاط قوت و كمبودها و نواقص نيز از سوي ادارات آب، برق، گاز و مخابرات انجام شد.
رزمايش پدافند غيرعامل با موضوع بمباران هوايي با حضور مركز اورژانس جنوب تهران- سازمان آتش نشاني منطقه هفت تهران- ادارات برق، آب، گاز و مخابرات، پليس راهور، جمعيت هلال احمر شهرري، بيمارستان هفت تير و فيروزآبادي، كلانتري نهم شهر تهران، قرارگاه ثارالله، سپاه و بسيج شهرري و شهرداري منطقه 20 برگزار شد.
به گزارش ايرنا، پدافند غيرعامل نوعي دفاع غير نظامي است و به مجموعه اقداماتي اطلاق مي‌گردد كه به جنگ‌افزار نياز ندارد و با اجراي آن مي‌توان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري نموده يا ميزان اين خسارات و تلفات را به حداقل ممكن كاهش داد.
تهرام/3218//1348