فهرست مدال آوران برای معافیت در اختیار ستاد كل قرار گرفت

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان اعلام كرد كه بعد از دیدار ورزشكاران و مدال آوران بازی های آسیایی 2018 با رهبر معظم انقلاب، فهرست مدال آوران بازی های المپیك، مسابقات جهانی و بازی های آسیایی برای معافیت از سربازی در اختیار ستاد كل نیروهای مسلح قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر با اشاره به معافیت تمامی قهرمانان و مدال آوران المپیكی ، جهانی و بازیهای آسیایی گفت: باعنایت ویژه مقام معظم رهبری نسبت به جوانان ورزشكار و افتخار آفرین كشور،با دستور فرمانده كل قوا این ورزشكاران از انجام خدمت دوره سربازی معاف شدند.
وی با تشكر از عنایات ویژه رهبرمعظم انقلاب نسبت به موضوعات و نتایج ورزش كشور اظهار داشت: در دیداری حضوری كه بعد از بازی های آسیایی خدمت معظم له داشتیم، قهرمانان مدال آور بازی های آسیایی جاكارتا از محضر رهبر انقلاب درخواست كردند و تمامی دارندگان مدال رویدادهای المپیكی و جهانی و بازی های آسیایی نیز از خدمت سربازی معاف شدند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: بعد از این دیدار با هماهنگی كه با سردار سرلشكر باقری فرمانده ستاد كل نیروهای مسلح داشتم فهرستی از قهرمانان و مدال آوران بازی های المپیك، جهانی و بازی های آسیایی تهیه شده و در اختیار ستاد كل قرار گرفت.
سلطانی فر گفت: امروز به من اطلاع دادند این درخواست جامعه ورزش و جوانان مدال آور مورد موافقت فرمانده كل قوا قرار گرفته است و به این ترتیب تمامی مدال آوران رقابت های المپیكی و جهانی و بازی های آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف شدند.
وزیر ورزش و جوانان با تشكر مجدد از توجه رهبر انقلاب به جوانان و خدمتگزاران مردم در وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: پیام های پر مهر و محبت معظم له بعد از افتخار آفرینی جوانان ورزشكار و سربلند ایران همواره موجب دلگرمی قهرمانان بوده است.
وی ادامه داد: حضور موفق تیم ملی فوتبال در جام جهانی و عنایتی كه ایشان برای تلاش و كوشش زیاد ملی پوشان مقابل اسپانیا به رغم شكست داشتند و سپس پیام مسرت بخش ایشان برای موفقیت كاروان ایران در بازی های آسیایی همه و همه نشان از علاقه وافر رهبر انقلاب به جوانان كشور و افتخار آفرینی آنان در عرصه های بین المللی دارد و این مهم بار مسئولیت مسئولان و مدیران ورزش را دو چندان می كند.
ورزشی ** 1528 **9129